هرمزگانی‌ها در رویداد «ایده‌شو» ایده‌های خود در حوزه آب را به مسابقه می‌گذارند

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: با توجه به اینکه مهم‌ترین مسئله در استان بحران آب است، این پارک در رویداد ایده شو به بررسی و رفع مشکل آب استان می‌پردازد.

«ایده شو» رویدادی است که به افراد این فرصت را می‌دهد تا با بیان ایده خود در بازه زمانی سه دقیقه بتوانند ایده‌شان را ازلحاظ عامه‌پسند بودن برای حضار و قانع‌کننده بودن برای داوران فنی بیان کنند.

علی فتی روز سه‌شنبه در این زمینه افزود: این رویداد با همکاری آب و فاضلاب شهری استان هرمزگان و مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در ششم آبان ماه برگزار می‌شود و افراد دارای ایده و طرح در این زمینه می‌توانند طرح‌های خود را ارائه دهند.

وی بیان داشت: با توافق انجام‌شده افراد می‌توانند ایده‌های خود را درزمینهٔ مصرف بهینه آب، کم‌آبی، تبلیغات در حوزه آب و فاضلاب، تصفیه بهداشتی فاضلاب، استفاده از پساب‌ها و هر ایده دیگری که به بحث آب و فاضلاب مرتبط است، مطرح و در رویداد ایده شو آب شرکت کنند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اظهار کرد: ثبت‌نام جهت شرکت در این رویداد چه به‌عنوان صاحب ایده و چه به‌عنوان تماشاکننده از طریق آدرس الکترونیکی Myevent. ir/bndideashow صورت می‌گیرد.

فتی ادامه داد: رویداد ایده شو در راستای توسعه خلاقیت، نوآوری، حل مسائل و مشکلات سازمان‌ها و شرکت‌ها از طریق ایده‌پردازی و راه‌حل‌های نوآورانه و با درگیر کردن تمام افراد جامعه برگزار می‌شود.

پارک علم و فناوری در هرمزگان از سال ۹۱ کار خود را آغاز کرده است و هم‌اکنون دارای ۵۸ واحد فناوری فعال در سطح استان است که برای ۱۴۰ نفر شغل ایجاد کرده است.