فارغ‌التحصیلان بازاریابی کنند
مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی تهران پیشنهاد کرد

فارغ‌التحصیلان بازاریابی کنند

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران از جوانان جویای کار خواست تا برای ایجاد شغل منتظر اقدام دولت نمانند و خودشان کسب‌وکار مورد علاقه‌شان را راه‌اندازی کنند.

امید شنعه اظهار کرد: اشتغال بخشی از فرایند اقتصاد کشور است و تا زمانی که اهداف رشد اقتصادی محقق نشود نمی‌توان اشتغال‌زایی کرد.

او با اشاره به بالا بودن آمار بیکاری در رشته‌های علوم انسانی بیان کرد: در حالی که ایجاد شغل برای فارغ‌التحصیلان رشته علوم انسانی هزینه‌ای ندارد، متاسفانه بسیاری از تحصیل‌کردگان این رشته بیکار هستند و فضای کسب‌و‌کار برای آن‌ها مساعد نیست.

شنعه افزود: برای ایجاد یک شغل دست‌کم ۳۰ میلیون تومان نیاز است در صورتی که در حوزه علوم انسانی سرانه ایجاد اشتغال پایین‌تر است و ایجاد شغل خیلی هزینه‌بر نیست.

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران تعبیر کارجویان از اشتغال را پشت میزنشینی عنوان کرد و گفت: بسیاری از جویندگان کار و فارغ‌التحصیلان، پست‌های دولتی و کارمندی را شغل می‌دانند و به پشت میزنشینی علاقه دارند در حالی که اگر فرد در سن جوانی که توانایی اجرایی و ریسک‌پذیری بالایی دارد از فرصت جوانی استفاده نکند و وارد شغلی نشود به تدریج انرژی او از بین رفته و دیگر قادر به انجام کاری نیست.

به اعتقاد او، جوانان به جای آنکه منتظر اقدام دولت بمانند باید خودشان کسب‌وکاری راه‌اندازی کنند کما اینکه بسیاری از فارغ‌التحصیلان با مدارک عالی با انتخاب مشاغل آزاد وارد بازار کار شده‌اند یا به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و فروش در سایت‌های مجازی روی آورده‌اند.