گزارش اختتامیه ششمین دوره رویداد استارت‌آپ تریگر

گزارش اختتامیه ششمین دوره رویداد استارت‌آپ تریگر

چهارمین و آخرین روز از کارگاه‌های استارت‌آپ تریگر دانشگاه صنعتی شریف چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۵ در هال تالارها برگزار شد.

شرکت‌کنندگان با هدایت مجریان مجموعه در آخرین کارگاه که در رابطه با ارائه ایده به سرمایه‌گذار و نقشه مالی بود و توسط شهرام صادقی، دانش‌آموخته Fundamental Analtsis از دانشگاه NYU برگزار شد، شرکت کردند.

در این کارگاه به نحوه برخورد با سرمایه‌گذاران و تکنیک‌های ارائه ایده به سرمایه‌گذار پرداخته شد. او انواع سرمایه‌گذاران برای استارت‌آپ‌ها را معرفی و درباره نحوه‌ی عملکرد آن‌ها توضیحاتی ارائه کرد. همچنین درباره این‌که چگونه می‌توان سرمایه‌گذار مناسب و مختص هر استارت‌آپ را شناسایی کرد، سخن گفت. او در بخش بعدی کارگاه خود ترفندها و ویژگی‌های ارائه شفاهی را نیز بیان کرد.

در ادامه، سخنرانی‌های سه مهمان ویژه برگزار شد.

در بخش اول بهنام طالبی، مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در رابطه با نحوه حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این مرکز توضیحات مربوطه را به حاضران ارائه و آن‌ها را از فرصت‌های موجود در این زمینه آگاه کرد.

سپس سعید دهقانی، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان توسعه سامانه مانا اریکا در رابطه با جمع‌آوری دیتا از طریق فناوری‌های نوین (بلوتوث)، همچنین بازار خرید و فروش دیتا توضیحاتی برای شرکت‌کنندگان ارائه داد و در نهایت حسین علاقه‌مندان، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه خدمات مالی شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن به موضوع فین‌تک و نحوه سرمایه‌گذاری بانک صنعت و معدن پرداخت.

در بخش پایانی، افراد با شناختی که در جلسات ملاقات سریع (fast meeting) از سوابق و توانایی‌های یکدیگر به‌دست آورده بودند، هم‌تیمی‌های خود را از بین شرکت‌کنندگان انتخاب کردند و تیم خود را تشکیل دادند و با انتخاب سرپرست و تعیین دقیق عنوان ایده خود برای شروع رقابت نهایی در روز آینده آماده شدند.