نهضت فین تک‌ها در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
مدیرعامل فرابورس ایران مطرح کرد:

نهضت فین تک‌ها در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، رویداد فین استارز 2017 با همکاری همه برگزارکنندگان رونمایی می‌شود و استارت‌آپ‌های مالی نیز تحت نظارت فرابورس در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

مدیرعامل فرابورس ایران، از تشکیل نهضت فین تک‌ها در بازار سرمایه به کمک رویداد فین استارز همزمان با فاینکس 2017 خبر داد.

امیر هامونی گفت: همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه رویداد فین استارز 2017 با همکاری همه برگزارکنندگان رونمایی می شود و استارت‌آپ های مالی نیز تحت نظارت فرابورس در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

او افزود: بازدیدکنندگان دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه، فرابورس را متفاوت با دوره‌های قبلی خواهند دید.

هامونی با اشاره به اینکه فرابورس ایران همواره به استارت‌آپ‌های مالی و فین‌تک‌ها توجه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: استارت‌آپ‌های حوزه مالی می‌توانند ایده‌های خود را در رویداد فین استارز که برگزارکننده آن فرابورس است، ارائه کنند.

وی هدف از برگزاری دومین رویداد فین‌استارز در بازار سرمایه را حمایت از استارت‌آپ‌های مالی از طریق سرمایه‌گذاری در آن‌ها مطرح و بیان کرد: نیابد از حوزه نوآوری‌های مالی غافل شویم؛ چرا که لزوم به کارگیری جدیدترین تکنولوژی‌ها در این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود.

مدیرعامل فرابورس ایران زمینه‌های فعالیت بیشتر استارت‌آپ‌ها را بایوتکنولوژی، نانوتکنولوژی،سلول‌های بنیادی، آی تی، آی سی تی، پزشکی و مخابرات دانست و گفت: عمده استارت‌آپ‌ها در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند و درخواست‌ها برای ورود شرکت‌های نوپا به بازار سرمایه نیز عموما از سوی این حوزه‌ها صورت می‌گیرد.

هامونی افزود: مخصوصا در حوزه سلامت، فعالیت و اقدامات بسیار جدی در شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان صورت گرفته است که فروردین ماه در در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارائه خواهند شد.

به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط خلاق و نوآور می‌توانند بسیاری از بیماری‌ها را با طرح‌های نوآورانه خود ریشه‌کن کنند و اگر در این حوزه، تامین مالی خوبی صورت بگیرد، این نمونه‌ها به آسانی قابل تجاری شدن است.

او با بیان اینکه بالغ بر ۱۵۵ شرکت SME و دانش‌بنیان درخواست پذیرش خود را به فرابورس ایران ارائه کرده‌اند، افزود: سیستم آنلاین پذیرش شرکت‌ها کمک خواهد کرد که این فرایند را تسریع کنیم به‌طوری‌که شرکت‌ها برای پذیرش زمان زیادی را صرف نکنند.