ایده‌های برتر نخستین رویداد علمی استارت‌آپ شهرکرد تجلیل شد

ایده‌های برتر نخستین رویداد علمی استارت‌آپ شهرکرد تجلیل شد

نخستین رویداد استارت‌آپی (رویداد شتاب) با رویکرد گیاهان دارویی به منظور ترویج و آموزش ایده‌پردازی، کار تیمی، تدوین بوم کسب‌وکار و آشنایی فارغ‌التحصیلان دانشگاه و صاحبان ایده با کارآفرینی دانش‌بنیان که از روز پنج شنبه 19 اسفند کار خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد آغاز کرده بود 21 اسفند با معرفی تیم‌های برگزیده به کار خود پایان داد.

دبیر اجرایی رویداد استارت‌آپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با اعلام این خبر گفت: این رویداد علمی با محوریت گیاهان دارویی برای نخستین بار به مدت سه روز در دانشگاه آزاد شهرکرد و با همکاری پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شهرکرد برگزار شده است.

اعظم بیگی خردمند افزود: 130 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های کشور از جمله تهران، اصفهان، یزد، شیراز، رفسنجان، بیرجند و شهرکرد در این رویداد علمی شرکت داشتند.

در این رویداد از چهار ایده «استخراج بهینه روغن از گیاه لوندر»، «پاستوریزه کردن عرقیات گیاهی بوسیله امواج مغناطیسی و آلتراسونیک»، «پد گیاهی ترمیم زخم بستر» و «دستگاه هوشمند دم نوش» به عنوان ایده های برتر تجلیل شد.

رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با بیان اینکه شرکت کنندگان 80 ایده علمی در این رویداد ارائه کرده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد 12 ایده برای تیم‌سازی برگزیده شده است که پس از تشکیل تیم‌ها نیز کارگاه‌های کارآفرینی، کسب و کار و تفکر خلاق برگزار خواهد شد.

بیگی خردمند ادامه داد: پس از ارائه هیات داوران سه ایده در این رویداد آموزشی تجربی برگزیده و معرفی خواهد شد. استارت‌آپ ویکند ( Startup Weekend) یک رویداد آموزشی تجربی در سراسر دنیاست و استارت‌آپ در واقع، شرکت‌های نوپایی هستند که با یک ایده ساده و اولیه آغاز شده و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمدزایی می‌رسند.

رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد ابراز امیدواری کرد که استارت‌آپ‌ها به طور معمول نیاز به سرمایه اولیه هنگفتی ندارند و به کمک فناوری توسعه پیدا می‌کنند، برای موفقیت استارت‌آپ تکنیک‌های متفاوتی مورد نیاز هست که باید آموخته شود.