باید از استارت‌آپ‌ها حمایت کنیم
رییس سازمان انرژی اتمی ایران در رویداد فین‌تک فست:

باید از استارت‌آپ‌ها حمایت کنیم

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در کشور کارخانه داریم اما صنعت نداریم، در حال حاضر چشمه‌هایی از علم ایجاد شده، در حالی که در کشورهای به قولی در حال پیشرفت‌، همچون مالزی و تایلند این‌گونه نیست و باید از این جهت بسیار خرسند باشیم.

علی اکبر صالحی در مراسم افتتاحیه رویداد فین تک فست که پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ماه با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت فناپ در دانشگاه خاتم برگزار شد، افزود: در حال حاضر استارت‌آپ‌های پول‌ساز بسیاری داریم و امید داریم که روزی با جهش از این سکوی پرتاب بتوانیم از کشورهای در حال پیشرفت دیگر سبقت بگیریم.

صالحی با اشاره به حمایت‌های دولت از استارت‌آپ‌ها گفت: مقام معظم رهبری امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند و  روی این بحث تاکید دارند که اگر ملتی بخواهد روی پای خود بایستد باید از قدرت داخلی خود استفاده کند  تا از تلاطمات خارجی صدمه‌ای نبیند و زیر ساخت‌های دستیابی به این مساله رشد  مسائل علمی و دانش است. در حال حاضر هیچ تولیدی بدون داشتن زیر ساخت‌های علمی محقق نمی‌شود.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: باید جوان‌ها را تشویق کنیم به صورت گروهی کار کنند چرا که برکت در کار گروهی است مثل امروز که بحث استارت‌آپ‌ها آغاز شده است. باید از استارت‌آپ‌ها به‌دلیل فکرهای نو و ابتکار بهره جوییم.

صالحی تاکید کرد: با جوانان فعال در این حوزه صحبت کرده‌ایم که با قدرت به سمت جلو گام بردارند و از مشکلات هراسی نداشته باشند چرا که انسان در مشکلات ساخته می‌شود. برای جوانان آرزوی موفقیت دارم. کشور در سکوی جهش قرار گرفته است و با تلاش  همبستگی و هم‌زبانی می‌توانیم این راه را بپیماییم.

رویداد فین تک فست پنج‌شنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ اسفندماه در دانشگاه خاتم برگزار و طی این رویداد به سه ایده برتر جوایزی اهدا شد.