برگزاری سومین رویداد استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند در بندرعباس

برگزاری سومین رویداد استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند در بندرعباس

سومین رویداد استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند به مدت سه روز با حضور افراد صاحب ایده و علاقه‌مندان به کسب و کار در بندرعباس درحال برگزاری است.
علی فتی در آیین آغاز سومین رویداد استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند اظهار کرد: بر اساس مسئولیت پارک علم و فناوری در حمایت از افراد صاحب ایده و توسعه فناوری در استان هرمزگان، اقدام به برگزاری رویدادهای کارآفرینی از جمله استارت‌آپ ویکند کرده‌ایم که امسال موضوع این رویداد به شهر هوشمند اختصاص یافته است.
او بیان کرد: این رویداد به مدت سه روز از ۱۹ تا ۲۱ اسفندماه برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان الفبای کسب‌وکار و نحوه ورود به بازار و تیم‌داری را آموزش می‌بینند.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: امید است با پایان این رویداد بتوان از ایده‌هایی که قابلیت اجرایی در استان هرمزگان داشته باشند حمایت کرد.
حسین رییسی نیز در تشریح این رویداد گفت: در این رویداد حدود ۱۰۰ نفر علاقه‌مند به حوزه کار آفرینی و افراد صاحب ایده حضور دارند که با کمک مربیان حرفه‌ای آموزش می‌بینند.
او با بیان این‌که از بین ایده‌های مطرح شده و پس از انتخاب خود شرکت‌کنندگان، ۱۰ ایده منتخب معرفی و همه شرکت‌کنندگان با تشکیل تیم روی این ایده‌ها کار می‌کنند، گفت: با نظر شرکت‌کنندگان ایده‌های پارکینگ هوشمند، مشتا، جیک ثانیه، اسمارت باس، گرین هووس، کلایب، آی گرامر، آنلاین دکور، سرعت‌گیر هوشمند و گالری هوشمند انتخاب شدند.

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: تیم‌های برگزیده این رویداد پس از داوری و رأی‌گیری انتخاب می‌شوند.

در مراسم آغازین این رویداد مهدی عسکری‌زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان نیز با اشاره به ظریب نفوذ آی‌سی‌تی در دنیا گفت: ایران با نسبت میانگین جهانی فاصله زیادی دارد که لازم است به سرعت به سمت فناوری‌های روز دنیا حرکت کنیم.

وی همچنین از آمادگی این مجموعه در حمایت از ایده‌های استارت‌آپی گفت: در این مسیر با سه شتاب‌دهنده نیز مذاکراتی صورت داده‌ایم که امیدواریم با استقرار آنها این روند سرعت یابد.