نیمی از شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران هستند
رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران:

نیمی از شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران هستند

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران گفت: بنا داریم فن‌بازار منطقه‌ای در تهران راه‌اندازی کنیم تا به صورت گسترده‌تر، فعالیت کند.

اکبر قنبرپور اظهار کرد: در استان تهران صنایع مختلفی وجود دارد ولی استان‌ها محدود به صنعت خاصی هستند و فن‌بازارشان روی یک تا دو محور شکل گرفته است. با توجه به اینکه عمده صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان در استان تهران هستند بنابراین، فن‌بازار این استان، باید ظرفیت بیشتری نسبت به سایر استان‌ها داشته باشد.

او با بیان اینکه در استان تهران پراکندگی بیشتر است و طبیعتا باید پوشش‌دهی حوزه‌ای بیشتری در فن‌بازار داشته باشیم، گفت: بنا داریم تا پایان امسال فن‌بازار منطقه‌ای در تهران را راه‌اندازی کنیم.

قنبرپور در خصوص فن‌بازار منطقه‌ای استان تهران گفت: در تهران بیش از یک کارگزار خواهیم داشت و در کنار آن مرکز فن‌بازار نیز حضور دارد و به صورت تدریجی اقدامات واگذار می‌شود؛ به دلیل اینکه بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران حضور دارد باید فن‌بازار استان تهران گسترده‌تر باشد. فن‌بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رییس مرکز فن بازار ملی ایران با بیان اینکه فن‌بازار محلی برای مبادلات فناوری است، افزود: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارند. در ضمن ارائه‌ مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری در فن‌بازار صورت می‌گیرد.