دسترسی آنلاین به محتوای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

دسترسی آنلاین به محتوای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

از امروز با راه‌اندازی سامانه تحت وب، دسترسی آنلاین به محتوای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شد. سالانه ۵۰ رویداد آموزشی ICT در این پژوهشگاه برگزار می‌شود.

به مناسبت چهل‌وهفتمین سال فعالیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) با راه‌اندازی سامانه تحت وب، امکان دسترسی به مطالب و مشاهده فایل تصویری کارگاه‌های آموزشی، همایش‌ها و سمینارهای تخصصی برگزارشده به همراه مستندات مربوط در این پژوهشگاه فراهم شد.

به گفته محمد خوانساری، مرکز تحقیقات مخابرات ایران، در طول سال سمینارهای علمی، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های علمی، همایش‌های یک و چند روزه در حوزه‌های تخصصی فاوا از جمله اینترنت اشیا، (نسل پنجم ارتباطات) G5، داده‌های عظیم، رایانش ابری، جویشگر بومی، فناوری‌های نوین، امنیت اطلاعات توسط اعضای هیات علمی و پژوهشگران، استادان و دانشمندان ایرانی داخلی و غیر مقیم خارجی و محققان خارجی در این پژوهشگاه برگزار می‌شود که به طور میانگین سالانه بیش از ۵۰  دوره آموزشی تخصصی در این پژوهشگاه است.

وی گفت: این سامانه تحت وب، با هدف بهره‌گیری رایگان تمامی متخصصان از محتوای علمی موجود راه‌اندازی شده و از امروز امکان دسترسی آنلاین به محتوای این پژوهشگاه برای تمامی علاقه‌مندان فراهم شده است.

فایل تصویری برگزاری کارگاه‌ها در پرتال پژوهشگاه به آدرس http://seminar.itrc.ac.ir در دسترس است.