معاون استاندار اردبیل خواستار افزایش کیفیت محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیل شد

معاون استاندار اردبیل خواستار افزایش کیفیت محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیل شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: نیاز است که کیفیت محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل افزایش یابدو امیدواریم این موضوع مورد توجه واقع شود.

اقبال عباسی، معاون استاندار اردبیل یکشنبه 10 اسفندماه در نشست مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان، تولیدکننده لوازم برقی و تجهیزات روشنایی در اردبیل اظهار کرد: انتظار می‌رود که دستگاه‌ها و ادارات دولتی لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان استان با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان تهیه و خریداری کنند و از این طریق حمایت خود را نشان دهند.

وی افزود: این موضوع شایسته نیست که کالایی در استان تولید شود اما مشابه‌های خارجی آن در بازارهای فروش عرضه شود و کارخانه‌های داخل روزبه‌روز کم‌رونق شده و به‌سوی ورشکستگی و تعطیلی کشیده شود که انتظار می‌رود این موضوع مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل بر اطلاع‌رسانی مناسب آگهی‌های مناقصه به شرکت‌ها و واحدهای تولیدکننده استان تاکید کرد و گفت: شرکت‌های تولیدکننده استان به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان نیز باید روزبه‌روز کیفیت محصولات تولیدی خود را افزایش دهند تا قدرت رقابت با دیگر کالاهای مشابه داخلی و خارجی را داشته باشد.

عباسی بیان کرد: ادارات دولتی و دستگاه‌ها کالاها و تجهیزات مورد نیاز خود را بر اساس مشخصات و استانداردهای لازم به شرکت‌های دانش‌بنیان سفارش دهند تا حد امکان نیازمندی‌های استان با بهره‌گیری از دانش و توان علمی نخبگان شرکت‌های دانش‌بنیان تولید و عرضه شود. بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیاز است که تجهیزات مورد نیاز خود را از تولیدات داخلی تهیه و تامین کنیم و بتوانیم از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استانی خود در راستای رسیدن به رشد و توسعه منطقه استفاده کنیم.