رتبه سوم البرز در فروش محصولات دانش‌بنیان

رتبه سوم البرز در فروش محصولات دانش‌بنیان

رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی با بیان اینکه پارک علم و فناوری البرز از نظر بودجه جزو آخرین پارک‌های کشور است، گفت: اگر دیدگاه سازمان برنامه و بودجه نسبت به اعتبارات این پارک تغییر کند و بودجه پارک البرز افزایش یابد، نه‌تنها در سطح کشور بلکه در سطح بین‌المللی و فروش دانش فنی حرف زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

عطاالله ربانی به دیدار معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری این وزارتخانه از پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و گفت: مدت‌ها بود که تمایل خود را برای بازدید مسئولان وزارت علوم به‌عنوان یکی از مسئولان اصلی پارک‌های علم و فناوری کشور اعلام کرده بودیم.

ربانی با مهم خواندن این دیدار بیان کرد: بازدید امروز می‌تواند واقعیت‌های بهتری را در اذهان مسئولان وزارت علوم بنشاند؛ زیرا از نزدیک با ظرفیت‌های استان آشنا شدند که می‌تواند کمک‌هایی متناسب با این ظرفیت‌ها را به دنبال داشته باشد.

وی در ادامه به آماری از وضعیت البرز در حوزه فناوری و محصولات دانش‌بنیان اشاره و اعلام کرد: استان البرز از نظر فروش محصولات دانش‌بنیان در جایگاه سوم و از نظر تعداد شرکت‌های فناور در رده هشتم کشور قرار دارد. علی‌رغم اینکه مدت زیادی از تاسیس پارک علم و فناوری البرز نمی‌گذرد، اما همکاری و همگرایی در پارک باعث کسب این رتبه‌ها شده است.

ربانی در ادامه ضمن گلایه از وضعیت بودجه پارک علم و فناوری البرز گفت: با وجود چنین پتانسیلی، در سال 95 بودجه ما فقط از سه پارک تازه تاسیس کشور بیشتر بود، در سال 96 این بودجه کمتر نیز خواهد شد.

سرپرست پارک علم و فناوری البرز در پایان تاکید کرد: اگر دیدگاه سازمان برنامه و بودجه نسبت به اعتبارات این پارک تغییر کند و بودجه پارک البرز افزایش یابد، نه‌تنها در سطح کشور بلکه در سطح بین‌المللی و فروش دانش فنی حرف زیادی برای گفتن خواهیم داشت.