مدیر عامل ابرآروان: ما را با سرویس‌های CDN‌ خارجی مقایسه کنید

مدیر عامل ابرآروان: ما را با سرویس‌های CDN‌ خارجی مقایسه کنید

مدیر عامل ابرآروان در مراسم رونمایی از نسل جدید راهکارهای این استارت‌آپ از راه‌اندازی وب‌سایت و پنل انگلیسی، مرکز تماس با پشتیبانی ۲۴ساعته، امکان پخش زنده ویدئو و فعال‌سازی درگاه‌‌های پرداخت بین‌المللی (به زودی) خبر داد.

در این مراسم که به شکلی متفاوت در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد، پویا پیرحسینلو، مدیرعامل ابر آروان با بیان اینکه این مجموعه با پشتوانه نسل جدید راهکارهایش را رونمایی می‌کند، گفت: به احتمال خیلی زیاد تک تک شما روزانه از یکی از وب‌سایت‌هایی که در ابر آروان شتابدهی و توزیع می‌شود، استفاده می‌کنید، چون روزانه حدود ۱۵ میلیون بازدید یکتا از ابر آروان عبور داده می‌شود که از بین آنها روزانه یک میلیارد درخواست را پاسخ می‌دهیم. این گروه از سال ۹۳ با سرمایه‌گذاری شرکت فناپ به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون وب‌سایت‌های بزرگ و پرترافیکی مثل دیجی‌کالا، بامیلو، تیوال و زرین‌پال را در فهرست مشتریان خود به ثبت رسانده است.

او معماری کامل anycast، افزایش امکانات ابر آروان در حوزه امنیت و SSL رایگان را از خصوصیات ممتاز ابر آروان در نسل جدید راهکارهاش برشمرد و گفت: کمتر شبکه توزیع محتوایی در دنیا وجود دارد که تمام معماری‌اش هم در لایه DNS و هم در لایه کاربر مبتنی بر فناوری پیشرفته anycast باشد. به گفته مدیر عامل ابر آروان، امکانات ما در حوزه امنیت ابری به شدت افزایش پیدا کرده و DDOS PROTECTION ما از همیشه قوی‌تر و قدرتمندتر است.

پیرحسینلو با اشاره به اینکه رابط کاربری ابر آروان مدرن شده است، اعلام کرد: تمام امکانات داخل پنل ما از API هم قابل دسترس است. تمام خدمات یعنی هم پلتفرم ویدئو و هم شبکه توزیع محتوا در یک پنل تجمیع شده‌اند و دسترسی‌ها خیلی آسان‌تر شده است. هم‌زمان با رونمایی از نسل جدید راهکارهای ابر آروان، پیرحسینلو، راه‌اندازی مرکز تماس ۲۴ ساعته ابر آروان را نیز اعلام کرد و گفت: قبلا فقط به مشتریان سازمانی‌ خود از طریق تلفن همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته می‌دادیم ولی الان با مرکز تماسی که در ابر آروان راه‌اندازی شده، می‌توانیم به تمام مشتریان‌ خود پشتیبانی ۲۴ ساعته بدهیم.

این مدیر در خصوص مزیت CDNهای ابر آروان نسبت به نمونه‌های خارجی گفت: همیشه از مشتریان می‌خواهیم که ما را با سرویس‌های CDN خارجی مقایسه کنند. مزیت ما فقط داشتن سرور داخل ایران نیست بلکه از نظر طراحی و معماری با شبکه‌های توزیع محتوای خارجی قابل رقابت هستیم. او در بخشی دیگر از ارائه خود در میان حاضران به مقایسه آماری هزینه‌های سرویس CDN‌ در ایران و خارج از ایران پرداخت و گفت: برخی حوزه انسانی را مثال می‌زنند و می‌گویند در ایران هزینه‌ها پایین‌تر است؛ در صورتی که ما در ایران به طور متوسط ۱۰۰ برابر دنیا هزینه پهنای باند می‌دهیم و ۱۰ برابر متوسط جهانی هزینه دیتاسنتر پرداخت می‌کنیم. پس احتمالا می‌توان گفت ما در ایران هزینه‌های بیشتری از متوسط دنیا داریم.

پیرحسینلو ادامه داد: من قیمت‌های نسل جدید شبکه توزیع محتوای ابر آروان را با قیمت‌های معروف‌ترین CDN دنیا مقایسه کردم. معیار را مصرف ۱۰ ترابایت در ماه در نظر گرفته‌ام که MaxCDN به ازای هر گیگابایت ۳۸۰ تومان، Akamai ۱۴۰۰ تومان، Fastly ۴۰۰ تومان، Amazon CloudFront ۵۶۰ تومان و Edgecast ۴۸۰ تومان است در حالی که ابر آروان هزینه‌اش به ازای هر گیگابایت ۲۹۹ تومان است. همه این CDNها هزینه ترافیک داخل خاورمیانه را گران‌تر از جاهای دیگر محاسبه می‌کنند و توانسته‌ایم قیمتی رقابتی‌تر را نسبت به تمامی رقبای خارجی‌مان ارائه کنیم.