استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شهر سلول‌های بنیادی

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شهر سلول‌های بنیادی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: کمتر از ۶ ماه تا یک سال دیگر این شرکت‌ها در شهر سلول‌های بنیادی مستقر می‌شوند.

امیرعلی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و وزارت علوم با حضور در جمع خبرنگاران درباره راه‌اندازی شهر سلول‌های بنیادی در دانشگاه خوارزمی گفت:‌ هدف ما از راه‌اندازی این شهر طراحی اولین شهر تخصصی توسعه علم و فناوری است. بنابراین این شهر با هدف متمرکز شدن شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در حوزه سلول‌های بنیادی ـ مهندسی بافت و پزشکی بازساختی مبتنی‌بر ظرفیت‌های بخش غیردولتی تاسیس می‌شود.

او ادامه داد: این شهر دارای پارک علم و فناوری تخصصی در حوزه علوم و فناوری، سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت، مرکز خدمات بالینی، تخصصی سلول درمانی و ... از خدمات حمایتی آموزشی و توانمندسازی است.

حمیدیه افزود:‌ این شهر با مشارکت بخش غیردولتی و دولتی راه‌اندازی می‌شود که دانشگاه خوارزمی زیر ساخت مورد نیاز شهر سلولی بنیادی را در اختیار قرار می‌دهد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی در پایان گفت: ‌در شهر سلول‌های بنیادی نزدیک به ۱۰۰ تا ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در فاز اول مستقر می‌شوند و کمتر از  ۶ ماه تا یک سال دیگر این شرکت‌ها در شهر سلول‌های بنیادی قرار می‌گیرند.