پایان بررسی آیین‌نامه پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی
دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد

پایان بررسی آیین‌نامه پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی

دبیر شورای عالی فضای مجازی از پایان بررسی آیین‌نامه فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی در جلسه روز شنبه شورا خبر داد و گفت: در این‌ آیین‌نامه نقش وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد، صداوسیما، قوه قضاییه و معاونت علمی رییس جمهوری مشخص شده است.

ابوالحسن فیروزآبادی از تشکیل جلسه شورای  عالی فضای مجازی در روز شنبه هفته آینده خبر داد و افزود: موضوع آیین‌نامه فعالیت پیام‌رسان‌ها شامل پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی در جلسات قبلی شورا بررسی شده و در جلسه روز شنبه بررسی این آیین‌نامه به اتمام می‌رسد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در این آیین‌نامه نقش هر دستگاه شامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، قوه قضاییه و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی مشخص شده است.

فیروزآبادی با بیان اینکه در این آیین‌نامه خدماتی که هر دستگاه می‌تواند ارائه دهد دیده شده، گفت: برای مثال، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرجع مجوزدهی شرکت‌های دانش‌بنیان است و برای این پیام‌رسان‌ها مجوز صادر خواهد کرد. وزارت ارتباطات در بحث پروانه فعالیت و اتصال به شبکه و وزارت ارشاد در حوزه تبلیغات مجوز صادر خواهد کرد.

در جلسه قبلی شورا بحث‌هایی درباره ارائه مجوز تبلیغات و ارائه خدمات دولت الکترونیک توسط پیام‌رسان‌های داخلی به موافقت اعضا رسیده بود.