جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در اصفهان برگزار شد

جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در اصفهان برگزار شد

چهارمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، با حضور مدیران، کارشناسان فناوری اطلاعات و دانشجویان حوزه فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

دبیر علمی این جشنواره با بیان اینکه این رویداد با برگزاری مراسم افتتاحیه در آبان‌ماه گذشته در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شده بود، اظهار داشت: کارگاه‌های آموزشی و تخصصی این جشنواره نیز با حضور بیش از ۷۰ تن از دانشجویان و متخصصان این عرصه در آذر ماه برگزار شد.

فانیان، معرفی تهدیدات و مشکلات فضای تبادل اطلاعات در کشور را مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره دانست و ابراز امیدواری کرد که این جشنواره نقش مؤثری در ارتقای امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور ایفا کند.

فانیان برگزاری همایش باج افزارها با هدف معرفی تهدیدات و مشکلات ایجاد شده از این طریق را از دیگر بخش‌های مهم این جشنواره عنوان کرد و افزود: در این همایش راه‌کارهای مقابله با باج افزارها ارائه و در بخش پایانی نیز یک محصول بومی در همین راستا، معرفی می‌شود.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات نیز با اشاره به برگزاری مسابقه ملی فتح پرچم در هفتم بهمن ماه گذشته گفت: در این مسابقات که به صورت برخط برگزار شد ۱۲ تیم به مسابقه نهایی راه یافتند و از ۲۷ بهمن ماه نیز به مدت شش روز در مارتن افتا با یکدیگر به رقابت پرداختند.

سید علی سنایی رویداد کسب‌و‌کار نوافتا را یکی دیگر از قسمت‌های این جشنواره عنوان کرد و گفت: پس از ارایه ۵۷ ایده توسط تیم‌های مختلف، داوری‌های فنی و تجاری انجام شد و در نهایت، ۱۲ ایده منتخب همراه با تیم‌های مربوطه برای شرکت در این رویداد دعوت شدند.

سنایی با تأکید بر اینکه سه تیم برگزیده رویداد کسب‌و‌کار نوافتا، جایگاه ویژه جشنواره را دریافت خواهند کرد، گفت: با حمایت‌های ویژه امکان حضور این تیم‌ها در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و یا مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان برای ادامه فعالیت‌هایشان فراهم خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با اشاره به امکان سرمایه گذاری توسط شرکت‌های پیشرو که در جشنواره حضور دارند، ابراز امیدواری کرد که همچون جشنواره سال گذشته، شاهد معرفی سه کسب‌و‌کار جدید در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور باشیم. سنایی به برگزاری نمایشگاه ترویجی افتا با هدف ارائه یک اکوسیستم کسب‌و‌کار ، اشاره کرد و افزود: کارشناسان این حوزه در غرفه‌های دانشگاهی، آگاهی‌رسانی عمومی(آپاها)، روش‌های تست نفوذ، ایده‌های نوافتا، شرکت‌های نوپای افتا و شرکت‌های پیشرو افتا، آخرین دستاوردها و اطلاعات بروز این عرصه را در سالن شهید آوینی دانشگاه صنعتی اصفهان به علاقه‌مندان ارائه می‌کنند.
سنایی برگزاری همایش باج افزار را از دیگر بخش‌های این جشنواره عنوان کرد و گفت: این همایش با حضور مدیران و کارشناسان IT سازمان‌های مختلف در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات همچنین به اجرای مانور آماده‌باش با هدف پیشگیری از مورد اصابت قرار گرفتن توسط باج افزارها اشاره کرد و افزود: این مانور از هفته گذشته تاکنون با همکاری سازمان پدافند غیرعامل، مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان و اداره کل ICT استان، در سطح سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف این استان در حال برگزاری است و کلیه سازمان‌های حاضر در این مانور موظف شدند تا از اطلاعات مهم و حیاتی خود پشتیبان‌گیری کنند.

ارائه نهایی استارت‌آپ‌های این همایش در حاشیه نمایشگاه و همچنین همایش اختتامیه چهارمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات نیز با ارائه سخنرانی‌های این حوزه و اهدای جوایز در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.