شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه اقتصادی وزارت ارتباطات مستقر می‌شوند

شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه اقتصادی وزارت ارتباطات مستقر می‌شوند

وزیر ارتباطات و معاون فناوری رئیس جمهور برای حمایت از استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام و نیز همکاری برای توسعه محصولات دانش‌بنیان تفاهم‌نامه امضا کردند.

محمود واعظی و سورنا ستاری در حاشیه نشست هم‌اندیشی دولت برای حل مشکل کسب‌و‌کارهای آنلاین در کشور تفاهم‌نامه همکاری در راستای ایجاد شهرک هوشمند در منطقه اقتصادی پیام در استان البرز امضا کردند.

بر این اساس مقرر شد شهرک فناوری اطلاعات با هدف ایجاد بازار کار برای کسب‌و‌کارهای آنلاین و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود که زیر ساخت‌های آن توسط وزارت ارتباطات فراهم شده و در اختیار معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور برای سرمایه‌گذاری بخش دانش‌بنیان قرار می‌گیرد.

با توجه به مصوبه دولت در خصوص تقسیم فعالیت دستگاه‌های اجرایی در حوزه دانش‌بنیان مقرر شد آنچه که مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز بخش فناوری ماهواره‌ای باشد توسط وزارت ارتباطات حمایت شود تا شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه و تولید محصولات مرتبط با این بخش مشکلی نداشته باشد.

در این مراسم سورنا ستاری با تاکید بر لزوم رفع مشکلات فضای کسب‌و‌کار آنلاین در کشور گفت: بسیاری از نیروهای انسانی ایرانی خارج از کشور تمایل دارند که به ایران برگردند و در این کسب‌و‌کارها مشغول به فعالیت شوند. بر این اساس باید شرایط برای این فعالیت‌ها فراهم شود.

ستاری با اشاره به اینکه فضای کسب‌و‌کار ما را به سمت تعریف دانش‌بنیان سوق داد، ادامه داد: هم اکنون بیش ۸۰ نوع خدمت از سوی بخش دانش‌بنیان در حال ارائه است و هماهنگی کاملی بین اعضای دولت برای حل مشکلات کسب‌و‌کارهای این فضا وجود دارد.

به گفته ستاری دعواهای حقوقی بر سر کسب‌و‌کارهای آنلاین و سنتی در همه جای دنیا وجود دارد و با تدبیر می‌توان این مشکلات را حل کرد.