فاینکس ۲۰۱۷، ویترین بازار سرمایه

فاینکس ۲۰۱۷، ویترین بازار سرمایه

دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه ۲۶ الی ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ برابر با ۱۵ الی ۱۸ آپریل ۲۰۱۷، در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود و در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که به یک برند بین‌المللی تبدیل شده است.

معاون اجرایی سازمان بورس برنامه‌های نهایی شده «ایران فاینکس ۲۰۱۷» را تشریح کرد و گفت: این نمایشگاه با حضور مقامات سیاسی، اقتصادی، کارشناسان و متخصصین افتتاح خواهد شد و با توجه به اهمیت ابعاد بین‌المللی آن، شرایط حضور و بازدید میهمانان خارجی از غرفه‌های مختلف مهیا شده است.

سید احمد عراقچی، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در نمایشگاه پیش رو، سه صنعت مهم حوزه مالی و اقتصادی کشور حضور دارند و ایران فاینکس در واقع بزرگ‌ترین نمایشگاه حوزه مالی کشور محسوب می‌شود.

به گفته معاون اجرایی سازمان بورس، فاینکس ۲۰۱۷ ویترین بازار سرمایه کشور است و ارکان بورس، کارگزاری‌ها، شرکت‌های تامین سرمایه، شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری، موسسات اعتباری، شرکت‌های خدمات بازار سرمایه، شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و بانک‌ها و بیمه‌ها در آن فعالیت خواهند داشت.

عراقچی اهداف برگزاری این نمایشگاه را برشمرد و گفت: معرفی توانمندی‌ها، دستاورد‌ها و پتانسیل‌های صنعت مالی ایران در داخل و خارج همگام با تغییرات سال‌های اخیر، ایجاد شرایط لازم برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، تشریح ظرفیت‌های بازار مالی برای عموم مردم، آموزش روش‌های مناسب سرمایه‌گذاری و حفاظت از سرمایه در فضای کسب‌و‌کار، ایجاد فضای فرهنگی و تخصصی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه گروه سنی کودک و نوجوان و ایجاد فضای مناسب گفت‌و‌گو، تعامل و مذاکره بین علاقه‌مندان، دانشجویان، کارشناسان، متخصصان، پیشکسوتان و فعالان بازار مالی داخلی و بین‌المللی از مهم‌ترین اهداف برگزاری «ایران فاینکس ۲۰۱۷» است.

عراقچی با بیان اینکه پیش‌فرض برگزاری دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه افزایش سطح کیفی است، گفت: برای ارتقای سطح کیفی این دوره از نمایشگاه بازار مالی کشور، تلاش گسترده‌ای صورت گرفته و در این مسیر اجرای برنامه‌ های مختلف از جمله برپایی دومین رویداد استارت‌آپ های مالی ایران، خاور میانه و شمال آفریقا هدف‌گذاری شده است.

معاون اجرایی سازمان افزود: معرفی استارت‌آپ‌ها به نهاد‌ها و سازمان‌های حامی و سرمایه‌گذار و تامین مالی این پیشرو‌های اقتصادی، از اهداف برگزاری دومین رویداد بزرگ استارت‌آپی کشور است.

 

عراقچی ادامه داد: شرکت‌های کوچک و متوسط و دانش‌بنیان پذیرش شده در فرابورس نیز در این نمایشگاه حضور دارند. مشارکت آن‌ها در این رویداد بین‌المللی نوید بخش یک حرکت بزرگ در اقتصاد و صنعت مالی کشور است.

عراقچی عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه فرصتی مهم در اختیار دانش‌آموختگان، کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهد و زمان انتظار و هزینه ورود به بازار کار را برای آن‌ها کاهش خواهد داد.

عراقچی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف مهم برگزاری ایران فاینکس ۲۰۱۷ فرهنگ‌سازی و آموزش است، عنوان کرد: برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی در هر سه حوزه بورس، بانک و بیمه و همچنین برپایی غرفه کودک و نوجوان به منظور فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی، برنامه ریزی های لازم انجام شده است.