نخستین نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نخستین نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران از ۳۰ بهمن تا دوم اسفند‌ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دایر است.
مهدی روحانی‌نژاد، مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران (IiF) با اشاره به فعالیت روزافزون مجموعه‌های مختلف در حوزه اینترنت اشیاء، گفت: صنایع علاقه‌مند به افزایش میزان هوشمندی و بهره‌وری در فرآیند کاری و سازمان‌های بهره‌بردار از خدمات اینترنت اشیاء مانند صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی، مجموعه‌های درگیر در حوزه کنتورخوانی هوشمند، شهرداری‌ها، بخش سلامت، حمل‌ونقل، بیمه و هوشمندی ساختمان می‌توانند از نخستین نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء (IoTex ۲۰۱۷) بازدید کنند.
روحانی‌نژاد افزود: معمولا در نمایشگاه‌هایی مانند الکامپ به واسطه گستردگی و تنوع زیاد شرکت‌های حاضر، امکان شناسایی و تعامل با اکوسیستم اینترنت اشیاء و شرکت‌های فعال در حوزه هوشمندسازی خدمات و صنایع وجود ندارد که فروم اینترنت اشیاء ایران در نظر دارد از امسال با برگزاری سالیانه این نمایشگاه در بهمن‌ماه هر سال این خلاء را پر کند.
مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران همچنین از اختصاص فضاهای اختصاصی برای استارتاپ‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء که از سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند و همچنین چندین دانشگاه و مراکز تحقیقاتی در نمایشگاه IoTex ۲۰۱۷ خبر داد.
بازدید از نخستین نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران از ۳۰ بهمن تا دوم اسفند ماه ۹۵ برای تمامی علاقه‌مندان این حوزه رایگان است. در این نمایشگاه، شرکت‌ها و نهادهای حاکمیتی فعال در حوزه IoT توانمندی‌ها و اقدامات خود را در یک سال گذشته در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهند داد.