رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت در بوشهر برگزار شد

رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت در بوشهر برگزار شد

رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

افشین استوار معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رویداد استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی برگزار می‌شود که در این رویداد شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک و ایده‌پردازان گرد هم می‌آیند تا طی۵۴ ساعت ایده‌های خود را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

استوار در مورد برگزاری رویداد کارآفرینی سلامت با عنوان استارت‌آپ ویکند سلامت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: معاونت تحقیقات و فناوری با در نظر داشتن لزوم برگزاری این گونه رویدادها که هم در بعد آموزشی کوشش می‎‌کند نسل جوان دانشجو را با مفاهیم کارآفرینی دانش‌بنیان آشنا سازد و نیز در بعد حرفه‌ای فضای ذهنی نسل جوان را از روش‌های مرسوم کاریابی و ورود به بازار کار به سوی نگاه ابتکار‌محور و خلق شغل‌های جدید و تبدیل ایده‌ها به کسب‌و‌کار آگاه سازد، تصمیم به برگزاری چنین رویدادی گرفت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کمیته تحقیقات دانشجویی مسئولیت اجرای این رویداد که در فاصله ۲۷ الی ۲۹ بهمن ماه در دانشگاه برگزار می‌شود را به عهده دارد. استوار اضافه کرد: این معاونت طی سال ۹۴ و ۹۵ با اعزام دو گروه دانشجویی از اعضای کمیته تحقیقات دانشجویی برای شرکت در دو رویداد استارت‌آپ‌ویکند در حوزه منطقه‎ای، و شرکت دادن یک گروه دانشجویی در مسابقه دانشجویی در رویداد ملی فن بازار سلامت، زمینه آشنایی دانشجویان این کمیته را با مقوله استارت‌آپ فراهم کرد و با معرفی و حمایت لازم امکان حضور و بهره مندی ایشان را از رویدادهای مذکور میسر کرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: یکی ازاساسی‌ترین اهدف استارت‌آپ ویکند سلامت بوشهر چالش طراحی کسب‌وکارهایی در حوزه سلامت است. استوار گفت: این رویداد برای اولین بار در استان بوشهر  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود که این خود می‌تواند قدمی مهم در معرفی استعدادهای نهفته در حیطه سلامت، ایده‌پردازان و همچنین جذب سرمایه برای پیاده‌سازی طرح‌های مطرح شده باشد.

استوار ادامه داد: حوزه های اولویت‌دار در استارت‌آپ سلامت بوشهر، زیست فناوری دریایی، داروهای گیاهی، سلول‌های بنیادی، علوم نوین و تجهیزات پزشکی است.

در این برنامه حضور پنج داور کشوری، ۱۲ مربی کسب‌و‌کار در حوزه فنی و سلامت و نماینده جهانی استارت‌آپ کمک خواهد کرد دانشجویان شرکت کننده که از سراسر کشور در این رویداد حاضر شده‌اند از آن استفاده کافی ببرند.