fa-IR
تمدید مهلت ارسال اثر به دومین ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب

تمدید مهلت ارسال اثر به دومین ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب

علی نقی‌خانی دبیر دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب گفت: به علت استقبال چشمگیر ایده‌پردازان و همچنین درخواست شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان، مراکز و موسسات تحقیقاتی، محققان و مخترعان فعال در این حوزه مهلت ارسال ایده‌ها و فناوری‌ها تا پایان امسال تمدید شد.

نقی‌خانی افزود: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار آب‌و‌فاضلاب و ارسال ایده خود، می‌توانند به سایت رویداد به نشانی http://www.abfa.ideasbazaar.ir مراجعه کنند.

نقی‌خانی گفت: دبیرخانه ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دریافت ایده‌های دومین رویداد آب و فاضلاب را همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد و تاکنون ۲۱۰ ایده به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است. این رویداد ملی در دو بخشِ ایده بازار برای ارائه ایده‌های جدید و همچنین بخش فن بازار برای ارایه طرح‌ها و محصولات جدید ساخته شده، برگزار می‌شود و علاوه بر تکنولوژی و تجهیزات آب‌و‌فاضلاب، در زمینه مدیریت بحران در آب‌و‌فاضلاب نیز ایده‌های مربوط جمع‌آوری شده است.

نقی‌خانی اظهار داشت: رویدادهای ملی ایده بازار به طور کلی با استناد به دو اقدام ملی ۸ و ۹ از راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور برگزار می‌شود و حمایت از ایجاد مراکز خدمات پشتیبان ایده تا بازار، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور، از جمله اقدامات ملی راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور به شمار می‌آید.