۴۶ ایده در کارگاه پرورش خلاقیت علوم پزشکی شاهرود مطرح شد

۴۶ ایده در کارگاه پرورش خلاقیت علوم پزشکی شاهرود مطرح شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، گفت: ۴۶ ایده در کارگاه پرورش خلاقیت علوم پزشکی استان‌های منطقه یک کشوری با حضور اساتید و صاحبنظران حوزه فناوری نوین مطرح شد.

سید عباس موسوی ضمن بیان اینکه بیش از ۴۰ ایده فناورانه طی دو روز برگزاری کارگاه خلاقیت به میزبانی سالن پورسینای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مطرح شد، گفت: با رای گیری هیئت داوران ۱۰ ایده برتر انتخاب شد که در نهایت سه ایده به عنوان ایده‌های برتر خلاقیت در سطح منطقه انتخاب شدند.

موسوی با بیان اینکه باید جوانان را در راه پیشرفت علم سوق داد، افزود: برگزاری کارگاه‌های فن‌آورانه به پرورش خلاقیت ونوآوری در حوزه سلامت کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه‌ها پرداختن به ایده تا رسیدن به محصول و تجاری‌سازی است، ابراز داشت: استارت‌آپ ویکند در واقع کمک می‌کند که افراد بتوانند به ایده‌های خود بپردازند، همچنین معایب و مزایای طرح‌ها توسط داوران در این کارگاه ها مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

موسوی افزود: در این کارگاه‌های آموزشی افراد به اینکه چگونه یک ایده را اعتبار سنجی و آن را تبدیل به یک محصول تجاری کنند آشنا خواهند شد. موسوی با بیان اینکه با توجه به سال اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های برون رفت از رکود اقتصادی می‌تواند پرداختن به ایده‌ها و رسیدن به تجاری سازی باشد، ابراز داشت: زمانی که صحبت از اقتصاد به میان می‌آید منظور اقتصادی است که بتواند در برابر ناملایمات یا اتفاقات بیرونی مقابله کند که در این بین برگزاری این کارگاه‌ها می‌تواند در معرفی ایده‌ها به سرمایه‌گذاران کمک شایانی کند و پروسه رسیدن از ایده به تجاری‌سازی روند طولانی است که قطعا این کارگاه‌ها به کاهش این فاصله کمک خواهد کرد.

رئیس علوم پزشکی دانشگاه شاهرود در ادامه تصریح کرد: این دانشگاه با دارا بودن مرکز رشد با این هدف که بتواند ایده‌های خوب را شناسایی و پرورش دهد افراد را مورد حمایت مادی و معنوی قرار خواهد داد. موسوی گفت: بعضا مشاهده می‌کنیم که ایده‌هایی در جامعه مطرح شده و به هیچ فرایندی منجر نمی‌شود و این به دلیل این است که محصول یا قدرت رقابت ندارد یا فرد نمی‌داند چطور باید فرایند تجاری‌سازی را انجام دهد که این رویداد توانست با شناسایی مدل کسب‌و‌کار مسیر پیشرفت را به قشر جوان نشان دهد.