تجاری‌سازی فعالیت‌های دانش‌بنیان از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی است

تجاری‌سازی فعالیت‌های دانش‌بنیان از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لزوم افزایش بودجه پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در کشور گفت: حمایت از شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی است.

ذوالنور درحاشیه بازدید از پارک علم و فناوری استان و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان، با تقدیرعملکرد این اداره کل اظهار کرد: در شرایطی که بیکاری آفتی جدی برای کشور به شمار می‌رود، فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی توسط نهادهایی همچون پارک‌های علم و فناوری، ایثار به شمار می‌رود. برای دستیابی به این هدف لازم است که بودجه پارک‌های علم و فناوری افزایش یابد و این موضوع در مجلس پیگیری خواهم شد.

نماینده مردم قم در مجلس، با اشاره به دغدغه تجاری‌سازی محصولات در شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: حل معضل بازاریابی برای شرکت‌های دانش‌بنیان با خود این شرکت‌ها است، چرا که شرکت‌ها برای دستیابی به بازار هدف باید محصولاتی با کیفیت و قیمتی قابل رقابت با رقبای داخلی و خارجی تولید و به مصرف کننده معرفی کنند.

ذوالنور همچنین از محدودیت‌های فیزیکی پارک علم و فناوری استان قم انتقاد کرد و گفت: این ساختمان در شان پارک علم و فناوری استان و شرکت‌های مستقر در آن نیست و حتما برای رفع محدودیت‌های زیرساختی و فیزیکی پارک به‌ویژه حل مشکل تملک بلوک‌های همجوار این مجموعه پیگیری‌های لازم انجام خواهم شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر اخوان علوی، رییس پارک علم و فناوری استان قم طی گزارشی به تشریح آخرین فعالیت‌های پارک علم و فناوری و دستاوردهای شرکت‌های تحت پوشش این پارک پرداخت و اهم مشکلات و موضوعات مربوطه را به نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی منتقل کرد. در پایان این جلسه، ذوالنور از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت‌های عضو پارک علم وفناوری استان بازدید کرد.