استقبال چشمگیر از طرح «بازاریابی تخصصی سبد محصولات دانش‌بنیان»

استقبال چشمگیر از طرح «بازاریابی تخصصی سبد محصولات دانش‌بنیان»

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران از استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان از طرح «بازاریابی تخصصی سبد محصولات دانش‌بنیان» خبر داد.

اکبر قنبرپور با اشاره به ماموریت‌های اصلی مرکز فن‌بازار ملی ایران، در کمک به توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری در سراسر کشور گفت: در همین راستا این مرکز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، طرحی را با عنوان «بازاریابی تخصصی سبد محصولات دانش‌بنیان» و با هدف «توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور» در دستور کار خود قرار داده است.

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران اظهار کرد: در این طرح که در حوزه‌های تخصصی و در قالب پروژ‌ه‌های مجزا اجرایی می‌شود، کارگزاران مرکز فن‌بازار ملی ایران نسبت به شناسایی، ارزیابی و انتخاب محصولات واجد شرایط، که در سامانه فن‌بازار ملی ایران ثبت شده‌اند، اقدام می‌کنند و با ایجاد «سبد محصول» و با استفاده از ابزارهای متعدد همچون شرکت در نمایشگاه‌ها، برگزاری رویدادهای تجاری، ویزیت حضوری و توزیع کتابچه تخصصی در جهت توسعه بازار و افزایش فروش این‌گونه محصولات تلاش می‌کنند.

قنبرپور اضافه کرد: در گام نخست اجرای این طرح، کالاها و خدمات مورد استفاده در حوزه «راه و ساختمان» به‌ عنوان جامعه هدف انتخاب شده است و در ادامه این مسیر، به تدریج در سایر حوزه‌های تخصصی دیگر نیز این طرح اجرایی خواهد شد. قنبرپور گفت: برای تسهیل استفاده از خدمات این طرح، مرکز فن‌بازار ملی ایران تخفیف ۸۵ درصدی را برای تمامی شرکت‌های عضو سامانه فن‌بازار ملی در نظر گرفته است و سایرین نیز با عضویت در این سامانه، از این تخفیف برخوردار خواهند شد.

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اشاره به این مسئله که بهره‌مندی از خدمات این طرح برای تمام شرکت‌های فناوری عضو سامانه فن‌بازار، اعم از دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان امکان‌پذیر است، گفت: آن دسته از شرکت‌هایی که در سامانه مذکور عضویت ندارند می‌توانند با عضویت رایگان و آسان در سامانه فن‌بازار ملی ایران ضمن معرفی محصولات و خدمات خود، از مزایای این طرح و سایر طرح‌های مشابه بهره‌مند شوند.

قنبرپور بیان کرد: با توجه به گذشت دو ماه از اجرای این طرح، تاکنون ۶۲ کالا (از گروه کالایی بلوک سبک، آسفالت و بتن دکوراتیو، تابلو آسانسور) به قرارداد رسیده و ۶۰ شرکت با حدود ۱۰۰ محصول در انتظار ارزیابی و تنظیم قرارداد هستند.

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران افزود: با هماهنگی اداره کل امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان، به عضویت سامانه فن‌بازار ملی ایران درآمده‌‌اند.

طرح «بازاریابی تخصصی سبد محصولات دانش‌بنیان» با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف «توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان وفناور» و توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران که در پارک فناوری پردیس معاونت علمی فعالیت دارد، اجرایی شده است.