سومین اردوی استارت‌آپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

سومین اردوی استارت‌آپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

سومین اردوی کارآفرینی استارت‌آپ‌ویکند قزوین ۲۷ تا ۲۹ بهمن‌ماه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار خواهد شد.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی، آشنایی شرکت‌کنندگان با کارآفرینی، نحوه ارائه ایده‌ها، نحوه تهیه مدل کسب‌و‌کار و نحوه ایجاد نمونه اولیه محصول از جمله دستاوردهای سومین اردوی استارت‌آپ‌ویکند دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است.

برای سومین سال متوالی اردوی کارآفرینی استارت‌آپ‌ویکند به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار خواهد شد. مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در خصوص این رویداد مهم کارآفرینی گفت: این دانشگاه با برخورداری از رشته‌های مختلف صنعتی، دستیابی به جایگاه برتر تولید دانش، ارائه تحقیقات نوین و تحول‌آفرینی را آرمان خود قرار داده است و در این راستا و در مسیر آرمان تبدیل شدن به دانشگاهی در کلاس جهانی، فعالانه گام بر می‌دارد.

اسماعیل‌زاده‌ها با بیان اینکه در این اردوی سه روزه، ۱۰۰ نفر در غالب ۱۰ تیم ۱۰ نفره، ایده‌های نو و کارآفرین خود را بیان کرده و پرورش می‌دهند، افزود: در آغاز ایده‌ها مطرح و سپس در خصوص آن‌ها رأی‌گیری می‌شود و ایده‌های برتر انتخاب شده و با تشکیل گروه‌های کاری با هدایت مربیانی که خود کارآفرین باسابقه و آشنا به بازار هستند، ایده‌ کارآفرینانه را با کارگروهی تبدیل به نمونه‌ اولیه می‌کنند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از افزوده شدن چند بخش به استارت‌آپ‌ویکند امسال خبر داد و تصریح کرد: طرح چالش‌های مورد نیاز صنعت یکی از این بخش‌ها است که به تعامل با صنایع مربوط می‌شود؛ به این صورت که از صاحبان صنایع دعوت شده تا با حضور در این استارت‌آپ‌ویکند مشکلات خود را مطرح کنند تا راهکارهایی برای آن‌ها پیشنهاد شود.

اسماعیل‌زاده‌ها گفت: با توجه به تجربیات مثبتی که از دوره‌های گذشته این استارت‌آپ‌ها کسب کردیم، در این دوره برنامه داریم تا افراد نخبه را شناسایی و مسیری برای ایده‌های نو و توسعه فناوری ایجاد کنیم.

اسماعیل‌زاده‌ها استفاده از استادان و مربیان باتجربه که خود سابقه راه‌اندازی استارت‌آپ‌های واقعی دارند را یکی دیگر از ویژگی‌های این دوره دانست و افزود: این مسئله موجب انتقال تجربه بین افرادی می‌شود که ایده‌های نو دارند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دعوت از سرمایه‌گذاران و صندوق‌های حمایتی را یکی دیگر از ویژگی‌های سومین استارت‌آپ‌ویکند دانشگاه آزاد اسلامی قزوین معرفی و خاطرنشان کرد: صاحبان ایده می‌توانند با آشنایی با این افراد و صندوق‌ها، فرآیند تبدیل ایده به محصول را تسهیل کنند.