نخستین رویداد استارت‌آپ‌ویکند شهر ایمن و شهر هوشمند در مشهد

نخستین رویداد استارت‌آپ‌ویکند شهر ایمن و شهر هوشمند در مشهد

نخستین رویداد استارت‌آپ‌ویکند شهر ایمن و شهر هوشمند ۴، ۵ و ۶ اسفند‌ماه در مشهد برگزار می‌شود.

محمد‌جواد رجائیان مدیرعامل سازمان فناوری‌اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: سازمان فناوری‌اطلاعات و ارتباطات به عنوان متولی تحقق شهر هوشمند و با همکاری مدیریت بحران شهرداری به عنوان متولی آماده‌سازی شهر و هماهنگی زیرساخت‌های شهری برای مقابله با بحران‌های احتمالی در نظر دارد با برگزاری رویداد استارت‌آپ‌ویکند شهر ایمن و شهر هوشمند، زمینه فعال‌سازی کسب‌و‌کارهای نو را در این زمینه فراهم آورد.  

مدیرعامل سازمان فناوری‌اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ابراز کرد: استارت‌آپ‌ویکند یک رویداد آموزشی ـ تجربی است که به صورت استاندارد در سه روز متوالی برگزار می‌شود.

رجائیان افزود: در این برنامه شرکت‌کنندگان پر‌انگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، علاقه‌مندان استارت‌آپ‌ها، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد‌هم می‌آیند، تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

رجائیان بیان کرد: در این بین مربیان کسب‌و‌کار که همین مسیر پر فراز و نشیب را با موفقیت‌ها و شکست‌های متعدد طی کرده‌اند، در کنار تیم به رشد و پرورش آن‌ها کمک می‌کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری‌اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ادامه داد: این رویداد که در ۴، ۵ و ۶ اسفند‌ماه برگزار می‌شود، تلاش می‌شود در قالب آموزش کارآفرینی، شهر هوشمند و مسایل حوزه ایمنی شهری با کمک مربیان، زمینه خلق پروژه‌های نو را در آینده فراهم سازد.

رجائیان اضافه کرد: محورهای این رویداد شامل شهر ایمن، شهر همراه (کارآفرینی در بستر موبایل) و کسب‌و‌کار بر پایه داده‌های شهری است. رجائیان خاطرنشان کرد: افراد صاحب ایده در زمینه شهر ایمن، شهر هوشمند می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و ایده و آثار خود را ارائه کنند تا در مجموعه مدیریت شهری به کار گرفته شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد استارت‌آپ‌ویکند شهر ایمن و شهر هوشمند، می‌توانند به وب سایت رویداد استارت‌آپ‌ویکند شهر ایمن، شهر هوشمند به نشانی https://hamayesh.mashhad.ir/startup مراجعه کنند.