fa-IR
افتتاح مرکزنوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی سهند

افتتاح مرکزنوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی سهند

هدف از راه‌اندازی مرکزنوآوری و فناوری ترویج و توسعه فرهنگ نوآوری و خلاقیت‌های جدید و مشتری‌آور است.

سورنا ستاری در این مراسم، دانشگاه صنعتی سهند را از نظر هیات‌علمی و دانشجویان نخبه در زمره یکی از ممتاز‌ترین دانشگاه‌های کشور توصیف کرد و گفت: امیدوارم مرکز نوآوری به عنوان یک زیست‌بوم، جهت‌گیری‌های علمی داشته باشد.
ستاری با بیان اینکه آغاز به کار مرکز رشد و فناوری در این دانشگاه قدم بسیار خوبی در زمینه توسعه علم و فناوری است، افزود: دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم نیازمند نوآوری و خلاقیت است و فعالیت‌های علمی و پژوهشی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی سهند نیز در این مراسم گفت: این مرکز در یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و با اعتبار اولیه ۱۵ میلیارد ریال شروع بکار کرد که برای ساماندهی و تجهیز آن در مجموع تا کنون بیش از ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است. بهزاد عباس‌پور با اشاره به آغاز به کار مرکز فناوری و نوآوری، هدف از راه‌اندازی این مرکز را ترویج و توسعه فرهنگ نوآوری و خلاقیت‌های جدید و مشتری‌آور توصیف کرد.

عباس‌پور برگزاری رویدادهای استارت‌آپ‌های در دانشگاه صنعتی سهند را از جمله برنامه‌های علمی این دانشگاه بیان کرد.

بازدید از دانشگاه علوم پزشکی، افتتاح مرکز جامع سلول‌های بنیادی بازساختی، افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه تبریز و افتتاح شتاب‌دهنده بنیاد ملی نخبگان از جمله برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سفر به تبریز بود.