اولین جشنواره ایتاپ در آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود

اولین جشنواره ایتاپ در آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود

اولین جشنواره ایتاپ (ایده تا پدیده) در آبادان و خرمشهر ۱۹ اسفندماه با موضوع آزاد در مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار خواهد شد.

دامون رزمجویی مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از برگزاری اولین جشنواره ایتاپ در این مرکز خبر داد و گفت: علاقه مندان تا پنجم اسفند ماه فرصت دارند که ایده‌های خود را در سامانه اینترنتی جشنواره به نشانی www.itapf.ir  ثبت کنند. رزمجویی افزود: در روز برگزاری جشنواره به هرکدام از صاحبان ایده سه دقیقه فرصت داده می‌شود تا ایده خود را ارائه دهند؛ سپس ایده‌ها توسط حضار و داوران داوری و امتیازدهی می‌شود و ۲ ایده از سوی داوران و ۲ ایده نیز از سوی حضار به‌عنوان ایده برتر معرفی خواهد شد.

مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم  وفنون دریایی خرمشهر گفت: هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی و جذب ایده‌های برتر در سطح خرمشهر و آبادان است. ایده‌های برگزیده در صورتی که شرایط لازم مانند داشتن نوآوری و توجیه اقتصادی و فنی را داشته باشد، در مرکز رشد جذب می‌شوند و می‌توانند از حمایت‌های مالی و معنوی مرکز بهره‌مند شوند.

رزمجویی در خصوص حمایت‌های مرکز رشد از ایده‌های فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: مشاوره‌های مالی و کسب‌و‌کار و خدمات بازاریابی به‌صورت رایگان در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد؛ همچنین وام‌های بدون بهره مختلفی برای شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف شده است. به‌دنبال آن هستیم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی عموم جوانان و مردم از این امکانات و مزیت‌ها آگاه شوند.