fa-IR
گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌ تک‌پلاس در مشهد

گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌ تک‌پلاس در مشهد

گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌تک‌پلاس هفتم و هشتم ماه دسامبر ۲۰۱۷ (هفدهم و هجدهم آذرماه ۱۳۹۶) در مشهد برگزار خواهد شد.

سیدحسن علم‌الهدایی در نشست خبری که در سالن جلسات پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، گفت: در سال ۲۰۱۷ باید شاهد تحولات زیادی در عرصه‌های مختلف باشیم که یکی از این عرصه‌ها در حوزه علمی و فناوری است و نباید پایان این سال با آغاز آن یکسان باشد.

علم‌الهدایی افزود: در این راستا جشنواره خواجه‌نصیرالدین‌طوسی و گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌تک‌پلاس در سال ۲۰۱۷ در مشهد برگزار می‌شود و این جشنواره به ۲ موضوع قدرت نرم (بحث‌های ITC و دیگر تخصص‌های به‌روز) و پهبادها می‌پردازد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی درباره زمان و مکان این رویداد بین‌المللی، خاطرنشان کرد: این رویداد بین‌المللی در روزهای هفتم و هشتم ماه دسامبر ۲۰۱۷ (هفدهم و هجدهم آذر ماه ۱۳۹۶) برگزار می‌شود و مکان برگزاری آن متعاقباً اعلام می‌شود و ۲۵۰ استارتاپ از کشورهای مختلف جهان به این رویداد بین‌المللی پذیرش شده‌ و تا کنون ۲۸ شهر میزبانی دوره‌های مختلف را بر عهده داشته‌اند که میزبان این دوره مشهد است.

علم‌الهدایی تصریح کرد: این رویداد با هدف تقویت اقتصاد دانش‌بنیان کشورهای اسلامی برگزار و در پایان آن ۲۵ شرکت برتر معرفی می‌شوند و پس از آن، برای همکاری‌های مشترک و تنگاتنگی با این شرکت‌های برتر برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

علم‌الهدایی تأکید کرد: شهرداری مشهد پیشگام دیگر مجموعه‌های استانی و شهری در بحث انعقاد قراردادهای همکاری با پارک علم و فناوری به ویژه با محوریت خدمت به زائران و مجاوران امام رضا(ع) در بخش‌های مختلف بوده است. بحث زائران امام رضا (ع) و استفاده از حضور پرشورشان یک قدرت نرم است.

در این نشست علی‌اکبر امینی معاون پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: از سال‌های گذشته بحث فرار نخبگان مطرح بوده و یکی از نگرانی‌ها خروج استارت‌آپ‌ها است که زمینه و بستر مناسب آن دیده نشده است.

امینی افزود: مسئولان باید با حمایت لازم از نخبگان زمینه خارج‌نشدن و خدمت و عرضه این علم و دانش در کشور را فراهم کنند. این مجموعه علمی و فناوری برای رفع این دغدغه مقام معظم رهبری اقدام به برگزاری این رویداد بزرگ کرده و دبیرخانه آن در این مکان فعال است.