استارت‌آپ‌ویکند فناوری‌اطلاعات دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد

استارت‌آپ‌ویکند فناوری‌اطلاعات دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد

استارت‌آپ‌ویکند دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر با هدف تقویت زیست بوم کارآفرینی در حوزه کسب‌و‌کارهای الکترونیکی برگزار شد.

فریبا باقری مسوول اجرایی استارت‌آپ‌ویکند دانشکده کارآفرینی گفت: این استارت‌آپ‌ویکند با عنوان «شروع کن» به منظور انتخاب ایده‌های کسب‌و‌کار جدید، تشکیل تیم‌های کسب‌و‌کار و حمایت از راه‌اندازی شرکت‌های نوپا برگزار شد. باقری افزود: در این رویداد آموزشی مشتاقان کارآفرینی در حوزه فناوری‌اطلاعات گرد هم می‌آیند تا در مدت سه روز با اشتراک‌گذاری ایده‌های خود و تشکیل تیم به راه‌اندازی مدل‌های کسب‌و‌کار بپردازند.
باقری به ثبت‌نام بیش از ۱۲۰ نفر از دانشگاهیان برای حضور در استارت‌آپ‌ویکند دانشکده کارآفرینی اشاره کرد و گفت: اکثر ثبت‌نام کنندگان این رویداد آموزشی را دانشجویان کارشناسی ارشد تشکیل دادند که از ۱۳ بهمن به ارائه ایده‌های خود در حوزه‌های مرتبط با فناوری‌اطلاعات و کسب‌و‌کارهای الکترونیکی پرداختند.
باقری افزود: شرکت کنندگانی که ایده و طرح‌های آن‌ها مشابهت زیادی دارد در جریان این رویداد، یکدیگر را پیدا می‌کنند و از روز دوم، تیم‌های خود را تشکیل می‌دهند و در روز سوم و پایانی، بوم کسب‌و‌کار خود را تکمیل کرده و در حضور هیات داوران و سرمایه‌گذاران از ایده‌های خود دفاع می‌کنند.

مسوول اجرایی استارت‌آپ‌ویکند دانشکده کارآفرینی، اهدای جایزه به سه تیم برتر، معرفی جهت استقرار تیم‌های برتر در مراکز رشد، معرفی سرمایه‌گذار برای طرح‌های کسب‌و‌کار، دریافت مشاوره و دریافت تجربیات بزرگان حوزه کارآفرینی و فناوری‌اطلاعات را از جمله مزایای شرکت در این رویداد کارآفرینانه عنوان کرد.
استارت‌آپ، به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌کنند و استارت‌آپ‌ویکند نیز یک رویداد آموزشی- تجربی غیرانتفاعی است که در پایان هفته برگزار می‌شود. استارت‌آپ‌ها به سرمایه هنگفتی نیاز ندارند و با یادگیری سریع و تکنولوژی رشد می‌کنند.
هدف این رویداد، افزایش رغبت جوانان و علاقه‌مندان به کارآفرینی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار از طریق آموزش عملی است.