مردم را به عرصه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان وارد کنیم

مردم را به عرصه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان وارد کنیم

معاون پارک علم و فناوری پردیس گفت: تلاش ما بر این است که مردم را به عرصه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان وارد کنیم.

حسین صابری در نخستین نشست شورای هماهنگی فن‌بازار استان کرمان گفت: در حال حاضر ۱۶۶ فن‌بازار استانی و منطقه‌ای در کشور راه‌اندازی شده و چند فن‌بازار تخصصی مانند گاز و کشاورزی نیز در دست اقدام است.

صابری بیان داشت: چهار فن‌بازار استانی تا ماه‌های آینده راه‌اندازی می‌شود و سعی داریم تا پایان سال آینده استان‌ها وارد فن‌بازار منطقه‌ای شوند. صابری ادامه داد: ایده‌ها باید به ثروت تبدیل شوند و برای این امر به ساز و کارهایی نیاز داریم، بنگاه‌های معاملات دانش را باید در هر شهر و منطقه‌ای داشته باشیم.

صابری عنوان کرد: نهادهای دولتی و دستگاه‌ها تنها بستر‌ساز این فعالیت‌ها هستند و تلاش ما بر این است که مردم را به عرصه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان وارد کنیم.

محمدرضا فتوت معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمان نیز گفت: یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی مردمی کردن آن است، هدف اصلی این است که توسعه منطقه به کمک بخش غیردولتی انجام شود.

فتوت با تأکید بر اینکه باید محصولات دانش‌بنیان را در راستای اقتصاد مقاومتی تقویت کنیم، گفت: امیدواریم با همکاری اعضای شورای هماهنگی فن بازارهای کرمان بتوانیم تحولی در عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشیم.

فتوت ادامه داد: نباید تنها روی صنعت تمرکز کرد، برخی واحدهای تولیدی ظرفیت‌های خیلی خوبی دارند اما فاقد مدیریت علمی هستند که اگر در زمینه فن‌بازار اقدامات مؤثری انجام شود جهشی در این زمینه شاهد خواهیم بود.