راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری و ایده‌پردازی در کرمان

راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری و ایده‌پردازی در کرمان

با توجه به ظرفیت خوب استان کرمان، اولین مرکز نوآوری و ایده‌پردازی در کرمان راه‌اندازی شد.

دلیری معاون نهاد معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در جلسه شورای هماهنگی مرکز فن‌بازار استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان ظرفیت خوبی را در بحث زیر‌ساخت‌های نخبگان و طرح‌های دانش‌بنیان دارد، گفت: این مرکز باعث توسعه فضای ایده‌پردازان در کرمان می‌شود و شرایطی ایجاد می‌کند که دانشجویان به فعالیت‌های دانش‌بنیانی فکر کنند.

دلیری گفت: این مرکز می‌تواند به کسانی که امکان تجاری‌سازی طرح‌های خود را ندارند کمک کند و سرمایه‌گذاران بتوانند در حوزه فناوری نوین برای ارتقا استان فعالیت داشته باشند.

اسماعیلی کارگزار فن‌بازار کرمان در این نشست گفت: شناسایی شرکت‌های توانمند و دانش‌بنیان داخلی، مشاوره امور تجاری‌سازی و مبادلات فناوری، گسترش بازار و معرفی محصولات صنایع کوچک و متوسط، شناسایی ایده‌های نو و دانش‌بنیان، کمک در جذب سرمایه و برگزاری دوره‌های آموزشی و کاربردی از اهداف فن‌بازار می‌باشد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۰ طرح ارزیابی و کارشناسی شده در فن‌بازار کرمان ثبت شده است، گفت: این طرح‌ها قابلیت سرمایه‌گذاری دارد ولی عموما با توجه به نوسانات کشور، سرمایه‌گذاری در این زمینه ضعیف بوده و تنها یک طرح را توانستیم به میزان ۶۰۰ میلیون تومان به عرصه سرمایه‌گذاری وارد کنیم.

اسماعیلی افزود: برگزاری جشنواره فناوری‌های استان، راه‌اندازی نمایشگاه دائمی کالا در مرکز کسب‌و‌کار، مدیریت رفع عارضه‌های صنایع با مشارکت بنیاد نخبگان و متخصصین دانشگاه از جمله این برنامه‌ها است.

اکبر قنبرپور رییس فن‌بازار ملی ایران نیز با بیان اینکه نقش فن‌بازار اتصال تولید کنندگان محصولات دانش‌بنیان به بازار است، گفت: توسعه شبکه و زیر ساخت‌ها و همچنین عملیات تجاری و فناوری از جمله ماموریت‌های فن‌بازار می‌باشند. قنبرپور افزود: هم اکنون ۸ هزارو ۵۰۰ محصول در پرتال فن‌بازار وجود دارد.