fa-IR
برگزاری اولین رویداد ملی کارآفرینی با کاربردهای عمومی فضا

برگزاری اولین رویداد ملی کارآفرینی با کاربردهای عمومی فضا

اولین رویداد ملی کارآفرینی با کاربردهای عمومی فضا با عنوان «نوآوردگاه» ۲۶ بهمن‌ماه با هدف توسعه کسب‌وکارهای نوپا در حوزه فناوری فضایی توسط مرکز ملی فضایی ایران برگزار می‌شود.

این رویداد به مدت چهار روز با هدف توسعه کسب‌وکارهای نوپا در حوزه فناوری فضایی، ترویج و ترغیب علاقه‌مندان به نوآوری و کارآفرینی در حوزه فضایی کشور و حمایت از توسعه کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) با استفاده از کاربردهای عمومی فضا برگزار می‌شود. این رویداد دروازه ورود ایده‌ها و طرح‌های فناورانه به مرحله جذب سرمایه‌ و توسعه فناوری و کسب‌‌وکار در جهت اشتغال‌زایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خلاق کشور  است که با همکاری یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

«نوآوردگاه» یک رویداد آموزشی-عملی اثربخش برای تبدیل ایده‌های فناورانه به کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ) است، این رویداد با مدل گیمیفیکیشن (بازی‌سازی) فرایند توسعه کسب‌و‌کارهای نوپا را درمدت زمان ۴ روز شبیه‌سازی می‌کند و طی آن شرکت‌کنندگان در یک محیط پویا و بانشاط طی یک بازی طراحی شده جذاب، علاوه بر فراگیری آموزش‌های لازم برای توسعه کسب‌وکار مبتنی بر ایده‌های خود، باچالش‌های مختلفی که در واقعیت برای تجاری‌سازی خدمات یا محصولات جدید فناورانه با آن مواجه خواهند شد، آشنا می‌شوند و با کمک مربیان کارآزموده طرح خود را برای ارائه به سرمایه‌گذاران و نهادهای حامی کارآفرینی کشور آماده می‌کنند.

در این رویداد تیم‌های برتر نوآوردگاه علاوه بر دریافت جایزه نقدی امکان معرفی به مراکز شتاب‌دهی و مراکز حمایتی را دارند تا در آن‌جا با استفاده از تسهیلات و امکانات آزمایشگاهی، خدمات آموزشی و مربیان کارآزموده، ایده‌های خود را تحقق بخشند.

مخاطبان نوآوردگاه صاحبان ایده‌های فناورانه علاقه‌مند به شروع کسب‌وکار، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان همه مقاطع رشته‌های علوم مهندسی، علوم پایه، علوم مدیریتی و اقتصاد و سایر علاقه‌مندان به کارآفرینی و ارزش‌آفرینی درکشور هستند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، صاحبان ایده‌های فناورانه می‌توانند به صورت تیمی و یا انفرادی در نوآوردگاه شرکت کنند، حتی کسانی که ایده‌ای ندارند نیز می‌توانند در نوآوردگاه شرکت کرده و با ملحق شدن به تیم‌های دارای ایده تجربه‌ای منحصر به فرد را در راستای شروع یک کسب وکار نوپا به دست آورند.

علاقه‌مندان  می‌توانند با مراجعه به وبسایت http://noavardgah.ir/thisevent.php در نوآوردگاه ثبت‌نام کنند و برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۰۶۷۳۰۹۸۸ تماس بگیرند.