مرکز پارک علم و فناوری اردبیل در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌شود

مرکز پارک علم و فناوری اردبیل در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته از طریق حوزه بین‌المللی وزارت اردن و سرکنسولگری آذربایجان در ایران، مرکز نمایندگی پارک علم و فناوری استان اردبیل در شهر باکوی جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌‌شود.
عبدالقیوم قلی‌پوری در جلسه شورای اداری که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد گفت: از زمان اخذ مجوز فعالیت علم و فناوری استان اردبیل تا به امروز حدود دو سال می‌گذرد که در این مدت سعی داشتیم سه ضلع دانشگاه، صنعت و دولت را در این پارک به یکدیگر گره زده و با تعامل بتوانیم در راستای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان استان اردبیل اقدامات لازم را انجام دهیم.
قلی‌پوری با اشاره به راه‌اندازی مراکز رشد از جمله برنامه‌های ما در طول مدت فعالیت بود، افزود: خوشبختانه ساختمان شماره دو مرکز واحدهای فناور در جنب دانشگاه پیام‌نور اردبیل راه‌اندازی شده است و این آمادگی را داریم که در تمامی شهرستان‌ها رشد متوازن توسعه فناوری را پیاده‌سازی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان اردبیل و نیروهای انسانی کارآمد با رایزنی‌هایی که با دفتر بین‌المللی وزارت علوم و نیز سرکنسولگری آذربایجان در ایران داشتیم مجوز راه‌اندازی تکنو پارک، مرکز نمایندگی پارک علم و فناوری اردبیل در شهر باکوی جمهوری آذربایجان اتخاذ شده و این مرکز راه‌اندازی می‌شود.

قلی‌پوری تصریح کرد: در حال‌حاضر ۵ مرکز رشد در استان فعالیت داشته و بیش از ۱۰ شرکت دانش‌بنیان نیز فعالیت می‌کنند که تعداد درخواست‌های ارسالی برای صدور مجوز فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل افزایش داشته است که امیدواریم با تولید محصولات دانش‌بنیان در اردبیل برای استان ارزش افزوده ایجاد کنیم. قلی‌پوری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیداتی از این قبیل نقش بسیار حائز اهمیتی در اشتغال‌زایی اردبیل دارند که امیدواریم دانشگاهیان و جوانان با راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند در راستای ایجاد ارزش افزوده و ثروت در استان فعالیت کرده و برای خود و جوانان اشتغال ایجاد کنند.