دوره‌های آموزش تولید اپلیکیشن در اردبیل برگزار می‌شود

دوره‌های آموزش تولید اپلیکیشن در اردبیل برگزار می‌شود

مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری‌اطلاعات استان اردبیل از برگزاری دوره‌های آموزشی تولید اپلیکیشن در استان خبر داد.
بهروز رزمی در حاشیه بررسی طرح راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده در اردبیل گفت: افراد علاقه‌مند به ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌توانند با مراجعه به اداره کل ارتباطات و فن‌آوری‌اطلاعات استان در این دوره‌ها نام‌نویسی کنند. رزمی افزود: در حوزه مشاغل، فن‌آوری‌اطلاعات استان اردبیل قدم‌های اولیه را طی می‌کند و متأسفانه در سال‌های گذشته به این موضوع توجه چندانی نشده است.
مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری‌اطلاعات استان از جمله اهداف دولت را توسعه اشتغال در بحث فناوری‌اطلاعات دانست و گفت: در برخی استان‌ها جوانان با تشکیل گروه‌هایی در مشاغل فناوری‌اطلاعات فعال شده‌اند و نمونه‌های موفق به درآمدهای قابل توجه نیز دست یافته‌اند.
رزمی تأکید کرد: مشاغل حوزه فن‌آوری‌اطلاعات در دو بخش تولید اپلیکیشن گوشی همراه و تولید محتوا قابل‌برنامه‌ریزی است که در خود استان اقداماتی برای توسعه اشتغال در این دو بخش تدارک دیده شده است.
رزمی به ایجاد بانک اطلاعاتی از تولیدات فن‌آوری‌اطلاعات استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر این دوره‌های استارت‌آپ با هدف شناسایی ایده‌های جدید برگزار می‌شود. مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری‌اطلاعات استان با اشاره به برگزاری دو دوره استارت‌آپ تا پایان سال، اضافه کرد: به منظور ساماندهی و توسعه ایده‌ها مرکز شتاب‌دهنده نیز در استان دایر می‌شود. رزمی متذکر شد: این مرکز توسط بخش خصوصی فعالیت خواهد کرد و می‌تواند مشاوره‌های لازم برای تقویت ایده‌های اشتغال فن‌آوری‌اطلاعات را در اختیار متقاضی قرار دهد. رزمی ابراز امیدواری کرد در هفته‌های آتی این مرکز فعالیت خود را در استان آغاز کرده و زمینه تقویت و توسعه مشاغل مرتبط با فن‌آوری‌اطلاعات را فراهم سازد.