انتخاب برترین‌های پنجمین ایده‌شو هرمزگان توسط پارک علم و فناوری

انتخاب برترین‌های پنجمین ایده‌شو هرمزگان توسط پارک علم و فناوری

پنجمین رویداد ایده‌شو هرمزگان با موضوع ایده‌های برتر هوای پاک از سوی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان و با همکاری اداره کل حفاظت از محیط زیست برگزار و برترین‌ها انتخاب شدند.

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان در تشریح جزئیات این رویداد گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش این مرکز ۳۵ ایده برای این رویداد ارسال شد که پس از بررسی ۱۱ ایده نهایی برای طرح در رویداد انتخاب شدند.
حسین رئیسی گفت: ایده ام‌البنین حاجبی‌پور با عنوان «برای آسمان» و ایده عیسی غواصی با عنوان « green house» به طور مشترک اول، ایده حسین منصوری با عنوان «دستگاه فیلتراسیون خود تمیز شونده» دوم شدند.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در این مراسم با بیان این‌که این پارک با روش‌های مختلف سعی در توسعه فناوری و حمایت از فناوری‌ها دارد، گفت: محیط زیست هرمزگان نیز دغدغه هوای استان را دارد و از این رو حامی رویدادهایی است که به توسعه فناوری استان و حل مشکلات آن کمک می‌کند که برگزاری رویداد ایده‌شو با موضوع هوای پاک، گام برداشتن برای این مهم است.
علی فتی با بیان این‌که ایده‌های رسیده به ایده‌شو هوای پاک، قابلیت اجرایی دارند، افزود: پارک هرمزگان از ایده‌های طرح شده در این رویداد حمایت خواهد کرد.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ابراز امیدواری کرد که این رویداد بتواند بخشی از مشکلات حوزه محیط زیست را برطرف کند و ابراز داشت: در بهمن ماه و اسفندماه امسال نیز دو رویداد شامل ایده بازار و استارت‌آپ‌ویکند گردشگری نیز در بندرعباس برگزار خواهد شد.
مدیرکل محیط زیست هرمزگان نیز در این مراسم با بیان این‌که این مجموعه تلاش کرده تا محیط زیست سالمی برای هرمزگانی‌ها فراهم آورد، گفت: روز هوای پاک بهانه‌ای است تا داشتن هوایی سالم و همکاری همه در تحقق آن یادآوری شود.
مجید وفادار حرکت پارک علم و فناوری در برگزاری رویدادهای فناوری را قابل تقدیر دانست و گفت: ایده‌شو هوای پاک فرصتی فراهم آورد تا کسانی که دغدغه زیست محیطی دارند در هوای پاک هرمزگان مشارکت داشته باشند.