fa-IR
استارت‌آپ‌ویکند بازی‌های رایانه‌ای گیم‌آپ در اهواز برگزار می‌شود

استارت‌آپ‌ویکند بازی‌های رایانه‌ای گیم‌آپ در اهواز برگزار می‌شود

استارت‌آپ‌ویکند بازی‌های‌موبایلی طی این رویداد با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

ایمان مومن برگزار کننده این رویداد گفت: این رویداد در خوزستان بی‌سابقه بوده است و تاکنون استارت‌آپ‌ویکند تخصصی بازی‌های‌موبایل با این سبک در خوزستان برگزار نشده است. هر چند گه گیم‌آپ در مرحله نخست در سطح ملی برگزار شده است اما هدف ما توسعه این رویداد به سطح بین‌المللی است تا در دوره‌های آینده نیز میزبان تیم‌های بازی‌ساز، از خارج کشور باشیم .

مومن ادامه داد: دولت در حال کوچک سازی است و امکان استخدام دولتی بسیار کم شده است. خوشبختانه حوزه  فناوری‌اطلاعات و تجارت بازی‌های‌موبایلی ابعاد بسیار وسعیی دارد و جوانان ما به راحتی و با استفاده از ایده خلاق و تخصص‌های این‌چنینی می‌توانند درآمدهای کلانی داشته باشند، هدف ما نیز ارایه آموزش و حمایت‌های لازم برای جوانان است تا بتوانند برای خود کارآفرینی کنند و دید استخدام دولت را کنار بگذارند.

مومن گفت: این رویداد با همکاری سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای، مجتمع آموزش پانیذ، شبکه اینترنتی سیمرغ، حمایت پارک علم و فناوری و استانداری خوزستان از تاریخ ۱۱ الی ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۵ درمرکز مهارت‌های پیشرفته خوارزمی برگزار می‌شود و حدود ۳۰ ایده خارج از استان و ۷۰ ایده از ایده‌پردازان خوزستانی به رقابت خواهند پرداخت.

مومن ادامه داد: این رویداد با هدف «تولید بازی‌های رایانه‌ای با رویکرد تجاری و دانش بنیان» برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت‌کننده در قالب تیم‌های آزاد در بخش‌های طراح بازی، طراح مرحله، گرافیست بازی، برنامه نویس و کار با موتور بازی رقابت خواهند کرد. در روز پایانی رویداد نیز ۱۰ تیم برتر انتخاب شده فرصت ارایه ایده‌های خود را خواهند داشت.

مومن افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند به عنوان ایده‌پرداز نیز در رویداد ثبت‌نام کنند و در صورت رای آوردن ایده از نظر داوران و سایر شرکت‌کنندگان، وظیفه مدیریت تیم خود را بر عهده می‌گیرند. اگر ایده‌ای در این بخش رای نیاورد و ایده‌پرداز بتواند برای ایده خود ۵ عضو پیدا کند، ایده‌اش قابلیت شرکت در مسابقه نهایی را پیدا خواهد کرد.

رضا محمدزاده دبیر اجرائی رویداد نیز گفت: در این رویداد شرکت‌کنندگان به صورت رایگان چهار کاگاه آموزشی طراحی بازی، طراحی بوم تجاری، طراحی گرافیک بازی ،برنامه نویسی بازی و کار با موتور را گذرانده و در نهایت مدرک معتبر شرکت در این دوره‌ها را نیز دریافت می‌کنند

محمدزاده افزود: داوطلبان می‌توانند از طریق وب‌سایت www.iranafoundation.ir در این رویداد ثبت‌نام کنند و در روند برگزاری رویداد از کمک مربی‌های توانمند بهره ببرند. در پایان نیز برندگان از هدایایی چون حمایت فنی و همچنین ارایه بازی در صدر سایت‌های معتبر ارایه کننده بازی برخوردار خواهند شد و همچنین به شتاب‌دهنده‌ها نیز راه خواهند یافت.

مصطفی مولائی دبیر علمی رویداد گفت: کارشناسان ما با تجزیه و تحلیل رویدادهای مشابه در کشور نقاط ضعف آن‌ها را یافته‌اند و همه تلاش ما نیز بر بر طرف کردن این موارد، متمرکز شده است. مولائی تاکید کرد: هر کس با هر گروه سنی می‌تواند در رویداد گیم‌آپ شرکت کند و ایده‌های قابل تجاری‌سازی را برای رقابت با دیگران ارایه کند.

مولایی در پایان گفت: این رویداد بحث داوری سلیقه‌ای نیز وجود نخواهد داشت و حتی سلیقه داوران نیز به گونه‌ای قانون‌مند پیاده خواهد شد. خوشبختانه در خوزستان مختصصان بسیاری وجود دارند که در این راه با ما همگام شده‌اند و به لحاظ زیر ساخت‌های فنی کمبودی نداریم.