fa-IR
افتتاح مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد سقز

افتتاح مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد سقز

در افتتاح مرکز رشد فناوری و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی سقز بر حمایت همه جانبه از ایده‌ها و طرح‌هایی که امکان تجاری‌سازی دارند، تاکید شد.

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، گفت: حمایت همه جانبه از ایده‌ها و طرح‌هایی که امکان تجاری‌سازی آن‌ها فراهم است، امری ضروری است. بیگلری افزود: حفاظت از حقوق صاحبان ایده و ثبت این ایده‌ها به نام خود صاحبان ایده از دیگر مواردی است که مراکز دانشگاهی و علمی نباید از آن غفلت کنند.

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کردستان در افتتاح مرکز رشد فناوری و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی سقز بیان کرد: فعالیت‌های دانش‌بنیان و تاسیس مراکز رشد، نقش راهبردی برای حرکت در مسیر توسعه پایدار دارد.
محمدقربان کیانی، تخصیص بودجه پژوهشی و تسهیلات دانشگاهی برای واحدهای دانش‌بنیان را حرکتی سازنده در تحقق اهداف و آرمان‌های اقتصاد مقاومتی و خدمتی دیگر در دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تعالی ایران اسلامی بیان کرد.
کیوان شافعی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم با بیان این‌که مرکز رشد فناوری و کارآفرینی، نهادی حمایتی است، گفت: پژوهشگران و صاحبان ایده در جامعه نیازمند پشتیبانی و حمایت و ارتباط مستحکم با ادارات هستند.
شافعی با اشاره به ظرفیت‌های این مرکز برای هدایت و حمایت از صاحبان ایده برای تبدیل شدن فکر خلاقانه آنان به پدیده و محصول تولیدی، خواستار حمایت و ارتباط مسئولان آموزش‌و‌پرورش، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه برای تامین بستر حمایت همه جانبه از جوانان خوش فکر و ایده‌پرداز شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در سال ۱۳۷۹ شروع به کار کرد.
سقز در ۱۹۰ کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.