استارت‌آپ‌ها ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کردند

استارت‌آپ‌ها ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کردند

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات با تاکید بر واگذاری امور ICT به فعالین بخش خصوصی گفت: ما می‌خواهیم که رگولاتوری کمتر در امور دخالت کند اما بخش‌های خصوصی خود با یکدیگر همکاری لازم را ندارند.
محمود واعظی صبح امروز در اتاق بازرگانی اظهار کرد: دولت معتقد است بنگاه‌ها باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد که این امر از محورهای اقتصاد مقاومتی نیز به حساب می‌آید.
واعظی گفت: تلاش ویژه‌ای در بخش ICT برای واگذاری امور انجام شده تا این بخش بتواند تمام امور را در دست گیرد اما باید در نظر داشت که در دو بخش مباحث امنیتی و زیرساخت‌ها امور باید در دست دولت باقی بماند.

استارت‌آپ‌ها ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کردند
واعظی با بیان این‌که بخش خصوصی و دولتی باید به صورت هماهنگ با یکدیگر رشد کنند گفت:‌ نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام باید توسط بخش خصوصی واحد انجام شود و ما دنبال متقاعد کردن فعالان امر در این باره هستیم.
واعظی با بیان این‌که به ۳۰۰ شرکت وام وجوه اداری شده، پرداخت شده است گفت: تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان وام با بهره کم و خواب یک تا سه‌ ساله برای حمایت از آن بخش پرداخت شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات با بیان این‌که دولت در تمامی جلسات خود از حضور بخش خصوصی بهره می‌گیرد گفت: یکی از سیاست‌های ما حمایت از استارت‌آپ‌ها است و ۱۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این باره ایجاد شده است.

۱۱۰ هزار اپلیکیشن بومی در کشور نوشته شده است
واعظی با اشاره به اینکه بیش از ۱۱۰ هزار اپلیکیشن بومی در کشور نوشته شده است گفت: درباره تولید محتوا در فضای مجازی به تازگی نهضتی در کشور ایجاد شده است که دولت از آن حمایت می‌کند.
واعظی در ارتباط با اخذ مجوز کانال‌های تلگرامی گفت: اگر گفته می‌شود که کانال‌هایی که بیش از ۵ هزار نفر عضو دارند باید مجوز بگیرند این امر برای نظم‌دهی است و هدف ما از این کار صرفا آن نیست که مجوز بگیرند بلکه می‌خواهیم هویت‌شان را ثبت کنند.

روزنامه ۱۵۰۰ نسخه‌ای مجوز دارد چرا کانال تلگرامی با ۵ هزار عضو ثبت نشود
وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات اضافه کرد: وقتی یک روزنامه با تیراژ ۱۵۰۰ نسخه در روز مجوز دارد چرا یک کانال تلگرامی نباید ثبت شود. این امر اقدامی درست است زیرا باعث نظم‌دهی امور می‌شود.
واعظی در پایان صحبت‌های خود گفت: در برخی از این کانال شایعات و حرف‌های بی‌ربط مطرح می‌شود که اقدام ما باعث ساماندهی این امر خواهد شد.