با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و اپراتور اول

مرکز تجمیع ایده‌های نوآورانه در بستر موبایل ایجاد می‌شود

وزیر سابق ارتباطات از راه‌اندازی مرکز تجمیع ایده‌های نوآورانه در حوزه آموزش، تحقیقات و علم و فناوری مبتنی بر بستر موبایل با همکاری دانشگاه امیرکبیر و اپراتور اول موبایل خبر داد.

احمد معتمدی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه تلکام ۲۰۱۵ اظهار داشت: نمایشگاه تلکام امسال متأثر از ارائه سرویس‌های ۳G و ۴G توسط اپراتورهای تلفن همراه است و شرکت‌های وابسته نیز در کاربردهای نسل‌های جدید تلفن همراه متمرکزشده‌اند.
وی با بیان اینکه تلکام امسال بیشتر در حوزه خدمات متمرکز است، گفت: پیشرفت خدمات ازآن‌جهت است که در نسل ۲. ۵ تلفن همراه امکان زیادی برای ارائه خدمات محتوایی وجود نداشت.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به همکاری این دانشگاه با اپراتور اول تلفن همراه برای تولید محتوای آموزشی، تحقیقاتی، علمی و فناوری بیان داشت: این تفاهم‌نامه با هدف انجام تحقیقات، علم و فناوری مبتنی بر شبکه نسل سوم موبایل و بالا‌تر امضا شده است.

معتمدی توضیح داد: طی این همکاری قرار است شرکت ارتباطات سیار ایران به‌عنوان تأمین‌کننده بستر ارتباطی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به‌عنوان قطب بهره‌مندی از فناوری، تحقیق و نوآوری بستر لازم برای گسترش علم و فرهنگ را فراهم کنند.
وی گفت: این تفاهم‌نامه در جهت حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل ۳ است. دانشگاهی که تنها به تحقیقات و مقاله‌نویسی اکتفا نمی‌کند و در تولید خلاقیت، ثروت‌آفرینی و تولید اشتغال سهیم است.