استارت‌آپ‌ها در کانون توجه جشنواره وب و موبایل ایران

استارت‌آپ‌ها در کانون توجه جشنواره وب و موبایل ایران

نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در زمستان ۹۵ برگزار می‌شود.

کنفرانس خبری نهمین جشنواره وب و موبایل ایران با حضور رضا الفت‌نسب دبیر انجمن صنفی کسب‌و‌کار اینترنتی، شایان شلیله بنیان‌گذار جشنواره وب و میلاد احرام‌پوش بنیان‌گذار جشنواره نرم‌افزارهای موبایل برگزار شد.

رضا الفت‌نسب دبیر اجرایی جشنواره وب و موبایل ایران، هدف اصلی برگزاری جشنواره را معرفی استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپا عنوان کرد. به گفته الفت‌نسب در این جشنواره سعی شده از شرکت‌های شتاب‌دهی و سرمایه‌گذارها به عنوان مهمانان ویژه دعوت شود تا استارت‌آپ‌ها بتوانند دستاوردها و سرویس‌های جدید خود را معرفی کنند.
شایان شلیله در شروع کنفرانس به یکی شدن جشنواره وب ایران و جشنواره نرم‌افزارهای موبایل با همکاری میلاد احرام‌پوش در ۲ سال گذشته اشاره کرد و گفت: ابتدا با یکی شدن تاریخ برگزاری و سپس با تلفیق پلتفرم‌های ثبت‌نام و دایرکتوری شروع، امسال نیز لوگو جدید جشنواره وب و موبایل ایران به صورت کامل با هم ادغام شدند.
جشنواره وب و موبایل ایران امسال در ۵ دسته که ۴ دسته مربوط به وب و ۱ دسته مربوط به موبایل است برگزار می‌شود، که در مجموع ۲۰ گروه مخصوص برنامه‌های موبایل و ۷۰ گروه به وب‌سایت‌ها اختصاص دارند که در هر گروه، دو برنده که یکی از آن‌ها با توجه به رای‌گیری مردمی و یکی دیگر بر اساس بررسی‌های تیم داوری مشخص می‌شوند.
الفت‌نسب گفت: امسال زودتر از پارسال هماهنگی کارها انجام شد، امسال هم مانند سال‌های گذشته در کنار جشنواره، کنفرانس وب و موبایل در تاریخ ۲۸ بهمن ماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود. سعی بر این شده تا در خدمت بیش از ۱۰۰۰ فعال وب و موبایل در این رویداد باشیم. رویداد دیگری که در جشنواره امسال شاهد آن خواهیم بود که از فردا وب‌سایت آن رونمایی خواهد شد، چالش مبارزه با بیکاری که اصطلاحا به آن چشمک گفته می‌شود، است. در این چالش وبسایت‌ها و شرکت‌هایی که در حوزه تجارت الکترونیک فعال هستند و امکان استخدام افراد را در عناوین شغلی مختلف دارند شرکت می‌کنند و می‌توان پیش‌بینی کرد در اختتامیه آن که در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود حداقل ۵۰۰ نفر در این شرکت‌ها استخدام شوند.

میلاد احرام‌پوش گفت: بر اساس نظرات شرکت کنندگان سال‌های قبل، تغییراتی در جشنواره امسال ایجاد شده است که می‌توان به اضافه شدن ۷ گروه جدید به بخش نرم‌افزارهای موبایل (ویدیو و رسانه، خرید، اپلیکیشن‌های ورزشی، بازی‌های استراتژی و نقش‌آفرینی، بازی‌های مسابقه و سرعت، آموزشی و دانستنی‌ها، بازی‌های رقابتی و بازی‌های عمومی) اشاره کرد.

به گفته دبیر اجرایی جشنواره، تقابل کسب‌و‌کارهای سنتی و مجازی از پنل‌های مهمی است که سعی داریم دو رئیس اتحادیه که در فضای سنتی مشغول فعالیت هستند و دو کسب‌و‌کاری که در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند را دعوت و از حضورشان استفاده کنیم و پنل دیگر نقش کسب‌و‌کارها در زمینه سبک زندگی است که در این پنل نقش استارت‌آپ‌ها در تغییر سبک زندگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
از برنامه‌های دیگر کنفرانس می‌توان به تقدیر از ۲ مسئول دولتی که در این سال‌ها به رشد تجارت الکترونیک کمک کرده‌اند اشاره کرد. همچنین به گفته دبیر اجرایی جشنواره، امسال در مراسم اختتامیه از خانواده‌ شهدایی که در حوزه برنامه‌‌نویسی و فناوری‌اطلاعات در ۲ سال اخیر فعال بودند تقدیر به عمل خواهدآمد.