دومین رویداد هم‌نت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات

دومین رویداد هم‌نت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات

رویداد هم‌نت توسط شرکت مخابرات منطقه اصفهان و با مشارکت بنیاد نخبگان استان با نگاه ویژه‌ای به مقوله اینترنت‌اشیا برگزار گردید.
۱۲۸ نفر برای رقابت در این رویداد از سراسر کشور ثبت نام کردند که حدود ۵۰ درصد آن‌ها از نخبگان و استعدادهای برتر و تحت پوشش بنیاد نخبگان بودند. ایده اصلی شرکت‌کنندگان در این رویداد در زمینه چالش‌هایی چون مدیریت دانش در فناوری، اینترنت اشیا، کاهش هزینه‌های انرژی، ارتقای امنیت برنامه‌های کاربردی تحت‌وب، سیستم عامل‌های متن‌باز (open source)، اپلیکیشن و وب سایت‌ها بود.

در این رویداد شرکت‌کنندگان فرصتی برای تجربه واقعی بازار، کارگروهی و کمک گرفتن از حرفه‌ای‌های صنعت را داشتند. شرکت کنندگان در چهار روز کار تیمی، به همراه کارگاه‌های آموزشی و مشاوره با مشاوران فنی و مشاوران کسب‌و‌کار، یک چالش واقعی در زمینه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات را تجربه کردند.
تیم‌های برگزیده دومین رویداد هم‌نت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات از جایزه‌هایی همچون دریافت اعتبار راه‌اندازی کسب‌و‌کار به همراه پشتیبانی مالی و اجرایی از ایده، استقرار در مرکز شتابدهی مشاهیر به مدت ۶ ماه و بهره‌مندی از توانمندی‌های فنی و زیرساختی شرکت مخابرات منطقه اصفهان و دیگر جوایز نقدی برخوردار شدند.

ایده‌های برگزیده
ایده کتاب هوشمند تعاملی با استفاده از QR code، تیم اول این رویداد شد که با دریافت اعتبار برای راه‌اندازی استارت‌آپ به اضافه پشتیبانی اجرایی شرکت مخابرات را از آن خود کرد.

گروه دوم ایده من میبینم با ایده اپلیکیشن هوشمند ویژه نابینایان، برنده اعتبار نقدی و پشتیبانی اجرایی شرکت مخابرات شد.
گروه سوم تیم کشاورزی هوشمند با هدف کاهش هزینه‌های بالای ناشی از روش‌های سنتی دفع آفات، پایین آوردن درصد خطای بالا و مضرات بیولوژیکی در سمپاشی سنتی برنده جایزه اعتبار نقدی و پشتیبانی اجرایی شرکت مخابرات شد.  
علاوه بر سه گروه اول، شرکت مخابرات منطقه اصفهان سه طرح دیگر را هم به طور کامل با عناوین پلمپ هوشمند، ایده بازی TCE-Tournoment و خط تولید اینورتر سرمایه‌گذاری کرد.
سال گذشته نخستین رویداد هم‌نت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات در اصفهان برگزار شد که چهار تیم کارآفرین با حمایت شرکت مخابرات و در مرکز شتابدهی مشاهیر واقع در معاونت تجاری مخابرات اصفهان به نتایج امیدبخشی دست یافتند و تا کنون دو محصول دانش‌بنیان و دو محصول تجاری دیگر به بازار معرفی کرده‌اند.