fa-IR
افزایش شمار فن‌بازارها به ۱۸ منطقه تا پایان سال جاری

افزایش شمار فن‌بازارها به ۱۸ منطقه تا پایان سال جاری

با راه اندازی ۲ فن‌بازار در استان‌های زنجان و تهران تا پایان سال جاری، شمار فن بازارها به ۱۸ فن‌بازار منطقه ای افزایش خواهد یافت.

اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران گفت: طبق ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فن‌بازار ملی ایران متولی راه اندازی فن‌بازارهای استانی را داشته و درهمین جهت تا امروز در ۱۶ استان فن‌بازار ایجاد شده است. 
قنبرپور بیان کرد: هدف‌گذاری ما این است که تاپایان سال ۹۷ درهمه استان‌ها فن‌بازار منطقه‌ای راه‌اندازی کنیم.
قنبرپوربا اشاره به این‌که فن‌بازار به‌ معنای بازار فناوری و محلی برای مبادلات فناوری است، گفت: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به عرضه‌کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران دارند. قنبرپور اظهارکرد: فن بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازارفناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند، در فن‌بازار به فناوران درخصوص تجاری‌سازی و مراحل انتقال فناوری مشاوره‌هایی ارایه می‌شود. قنبرپور گفت: در فن‌بازارها درراستای حمایت ازدانش و فناوری، سه موضوع مهم و ضروری شامل بازاریابی محصولات دانش‌بنیان، کمک به جذب سرمایه برای طرح‌ها و اختراعات وهمچنین انتقال فناوری و رفع نیازهای فناورانه صنایع و تولیدکنندگان دنبال می‌شود. 
رئیس مرکز فن‎بازار ملی کشور گفت: درحال حاضر فضای کشور بستر مناسبی برای ایجاد و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان است، البته فن‌بازار در حوزه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان دخالتی ندارد، اما در حوزه فروش محصولات دانش بنیان با آن‌ها همکاری می‌کند. 
قنبرپور افزود: درحال حاضر یکی ازکارهای فن‌بازارهای منطقه‌ای استان‌ها رفع مشکلات مرتبط با فروش و بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌های موجود در جامعه به سمت حوزه دانش‌بنیان است.