مجوز راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر صادر شد

مجوز راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر صادر شد

ایجاد فضاى مناسب جهت تجارى کردن دستاوردهاى پژوهشی و فن‏‎آورانه از اهداف مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر است.
وحید خطیبی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر از کسب دستاوردی بزرگ در حوزه علمی و تحقیقاتی برای این دانشگاه خبر داد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در یک‌ سال گذشته و در راستای بسترسازی برای ایجاد فرصت‏‎هاى شغلى و جذب کارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهى و توسعه فن‎آورى‌هاى پیشرفته، مجوز راه‌اندازی مرکز رشد این دانشگاه از سوی وزارت علوم صادر شد. خطیبی ایجاد فضاى مناسب جهت تجارى کردن دستاوردهاى پژوهشی و فن‏‎آورانه را از دیگر اهداف مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر برشمرد و افزود: مراکز رشد می‌توانند با ایجاد شرکت‏‎های دانش‌بنیان کوچک و تخصصی، امکان رقابت در بازارهای داخلی و جهانی را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر حمایت از ایجاد و توسعه کارآفرینى و تحقق نوآورى‌هاى فن‏‎آورانه و بومی‌سازی علوم و فناوری را از دیگر ویژگی‌های مرکز رشد دانست و گفت: مراکز رشد می‌توانند به رونق اقتصاد محلى و ملی مبتنى بر دانش و فناوری‌هاى پیشرفته و جذب دانشجویان و دانش‌آموختگان خلاق و دارای ایده‎‏های نوین کمک شایانی کنند. خطیبی از تخصیص فضا و امکانات براى واحدهای فن‌آور و دانش‌بنیان خبر داد و گفت: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به عنوان پل ارتباطی بین شرکت‎‏ها و مراکز علمی و تحقیقاتی سایر استان‏‎های کشور می‌تواند فعالیت کند. خطیبی جلوگیری از مهاجرت متخصصان و فارغ‏‎التحصیلان به استان‏‌های همجوار و یا خارج از کشور را یکی از کارکردهای مهم مرکز رشد برشمرد و اظهار کرد: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر می‌تواند با آموزش نیروی متخصص مورد نیاز بازار و صنعت، محصولات و فرآیندهای فن‏آورانه را تولید و روانه بازار‌های داخلی و خارجی کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، افزایش ثروت در جامعه از طریق ارتقای فرهنگ نوآوری و کارآفرینی مبتنی بر علم و فن‎آوری را از دیگر اهداف مرکز رشد عنوان کرد و افزود: مرکز رشد، سازمانی است که دانش و فن‏آوری را در میان دانشگاه‏‎ها، موسسات تحقیق و توسعه، شرکت‏‎های خصوصی و مخترعان و مبتکران به حرکت انداخته و ارتباط آن‌ها را با بازار مدیریت می‏‎‏کند.