fa-IR
برگزیدگان جشنواره ایران‌ساخت معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ایران‌ساخت معرفی شدند

آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران‌ساخت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و سورنا ستاری معاون علمی‌و‌فناوری رییس جمهور و با معرفی برگزیدگان این جشنواره در مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد.
جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران‌ساخت» از ۱۶ تا ۱۸ دی ماه با شعار «فناوری ایرانی= کسب‌و‌کار ایرانی» با هدف جریان‌سازی در حمایت از تولید ساخت داخل و دانش‌بنیان برگزار شد.
انتخاب و داوری آثار ارسال شده به نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران‌ساخت که از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه در بخش‌های ادبیات، رسانه‌های شنیداری، دیداری، دیجیتال و هنرهای تجسمی برگزار شد، از سوی یک گروه ۵ نفره تخصصی در هر بخش انجام و درمرحله دوم، سه نفر اول تا سوم در دو سطح حرفه‌ای و مردمی توسط هیات داوران به عنوان برگزیدگان جشنواره در هر بخش معرفی شدند.
این رویداد به صورت رقابتی و در دو سطح حرفه‌ای و مردمی برگزار شد و برگزیدگان در این دو سطح به صورت جداگانه معرفی و تقدیر و در هر یک از بخش‌های ذکرشده به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
برگزیدگان نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران‌ساخت به شرح ذیل است:

برگزیدگان بخش رسانه‌های دیجیتال:

لوح تقدیر و جایزه نقدی/ مهناز کبیریان/بازی جیرینگ لند
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ حسین احمدی/بازی شتاب در شهر ۲
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ مسعود عسگریان/ بازی سلحشوران
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/سامان فیروزی/ بازی زاراوان
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی/ شرکت توسعه ابزارهای داده ابریشمی/ بازی پرسیتی

برگزیدگان بخش رسانه‌های دیجیتال، رشته وبگاه
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ ستاد توسعه توانمندسازی شهرداری تهران/وبگاه زنان و تولید ملی
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ رسول گلی زاده/وبگاه اقتصاد مقاومتی
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمد روحانی نژاد/وبگاه اسکیل‌ما
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید جدید در آینده/ نیما محسنی/ وبگاه همگردی
هیات داوران در این بخش برای رتبه اول و دوم انتخابی نداشتند.

بخش نرم‌افزار
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ موسسه راوی رسانه ۲۴ /نرم‌افزار تلفن همراه من مامانم
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ احسان نوری/نرم‌افزار تلفن همراه تله‌طب
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید جدید در آینده/ عاطفه داوریان/ نرم‌افزار تلفن همراه بازارچه و نرم‌افزار چند رسانه‌ای
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید جدید در آینده/ شرکت کالن دانش سهند/ نرم‌افزار چندرسانه‌ای فرادرس
هیات داوران در این بخش برای رتبه اول و دوم انتخابی نداشتند

بخش ایده‌بازار
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ موسسه مطهر نت‌پارس/ ایده سرزمین صورتی
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/شرکت میثاق جاوید آینده‌سازان/ ایده بازی شهری خانه اقتصاد مقاومتی
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی و حمایت از ایده جدید در آینده/ ابوالفضل منصوری/ ایده تاثیر‌گذار بر رفتار کودکان

بخش کاریکاتور:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ سعید صادقی/کارتون با عنوان خط تولید اتومبیل
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ پویا عبدلی/کارتون با عنوان صفحه ابزارکار
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محسن اسدی/کارتون با عنوان خط تولید ظرف

رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر جدید در آینده مسعود ضیایی/ کارتون بدون شرح
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر جدید در آینده 
محمدعلی خلج/ کارتون با عنوان کالای ایرانی، کالای چینی
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی حمایت از تولید اثر جدید در آینده/مهناز یزدانی/ کارتون با عنوان واردات بی رویه

بخش هنرهای تجسمی
رشته پوستر:
هیات داوران در این بخش از یک مجموعه اثر تقدیر کردند
تقدیر حرفه‌ای
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر جدید در آینده / پویا سرابی/مجموعه آثار تولید ملی–اقتصاد مقاومتی
رشته عکاسی:
هیات داوران در این بخش از ۶ اثر تقدیر کردند.
تقدیر حرفه‌ای:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر جدید در آینده حسین اسماعیلی/مجموعه آثار زعفران-آزمایشگاه
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ بهار نیک‌پور/عکس با عنوان داروساز
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ حامد نیرومند/ عکس با عنوان کارشیرین
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ داود ایزدپناه/ عکس با عنوان سوخت سالم
تقدیر مردمی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ فرناز قاسم‌زاده/ عکس با عنوان پل طبیعت
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمدمهدی محدپور/ عکس با عنوان پیرمرد
رشته تصویرسازی:
هیات داوران در این بخش از یک مجموعه اثر تقدیر کردند
تقدیر حرفه‌ای
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمدعلی حلیمی/ مجموعه آثار کسب و کار ایرانی-کالای ایرانی

بخش ادبیات (شعر):
تقدیر مردمی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمدحسین ملکیان/اثر گلدون مرغی
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ افشار جابری/اثر واردات
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ هدایت کارگر شورکی/اثر دانش‌بنیان
رتبه سوم حرفه‌ای:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمدجواد شاهمرادی/ اثر شرافت
رتبه دوم حرفه‌ای:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/علی سلیمانی/ اثر شرط ماعشق است
رتبه اول حرفه‌ای:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی/ محمدحسین مهدویان/ اثر تولید ایرانی

مستندنگاری:
تقدیر مردمی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ یگانه حضرتقلی‌زاده/اثر اجازه بدهید پدرم نان‌آور باشد
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ سکینه میرطاهری/اثر خودکفایی در بزرگ‌ترین کارخانه شیشه خاورمیانه
برگزیده حرفه‌ای:
هیات داوران در این بخش یک برگزیده انتخاب کردند
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی/ نشریه کرگدن/ اثر ایران‌ساخت

شعار تبلیغاتی:
تقدیر مردمی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ علی اصغر علیان‌نژاد/ساخت ایران – برای ساختن‌ایران
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ علی جبالی/خرد ایرانی-خریدایرانی
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ شقایق محمدی/خریدکالای ایرانی–یک ایران آبادی–یک جهان سرافرازی
رتبه سوم حرفه‌ای
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ غزاله گودرزی/ من ایرانی می‌خرم – تو چطور؟
رتبه دوم حرفه‌ای
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /حمیدرضا عمارلو/ خواسته ایرانی–ساخته ایرانی
رتبه اول حرفه‌ای:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ سعید طالبی/ برگه خریدمن – برگی از شناسنامه من است

بخش دیداری و شنیداری
پویانمایی:
تقدیر مردمی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ علی نحوی‌راد/حمایت از تولید ملی
رتبه سوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ سید محمد آقا سیدجوادی/ اندرحکایت یک لباس
رتبه دوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /جواد فرهانی/ شکرستان
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ رضا تقدسی/ قهرمان مدرسه

برنامه رادیویی:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمد چگنی/برنامه صدای تولید
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ مهران مجید پناه/برنامه رمز پرواز
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ حسین معصومی/برنامه زندگی منهای فقر
رتبه سوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ بهرام نوری برنامه برنج
رتبه دوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /ماجد گودرزی/ برنامه از علم تا عمل
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ سودابه طهوری/ برنامه کاوشگر

کلیپ و تیزرتبلیغاتی:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ مهدی صادقی/ایده تا محصول
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/شرکت بیستون کویر یزد/ بیستون کویر یزد
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/مازیار محمدی نژاد/ شاهنامک
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ عرفان قاسم‌پور/ گره

برنامه تلویزیونی:
تقدیر
لوح تقدیرو جایزه نقدی/ محمد کیایی/گزارش خبری
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمدعلی بختیارامینی/گزارش خبری
تقدیر ویژه 
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده / مریم فیروزی/برنامه اسطرلاب 
رتبه سوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ امیرحسین خرمشاهی/ برنامه روزآمد
رتبه دوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی/افروز اسالمی/ برنامه ایران‌ساخت
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ روح اله رحیمی/ برنامه پازل

فیلم کوتاه:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ انجمن سینمای جوان ارومیه/فیلم گورمردها
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ انجمن سینمای جوان سنندج/فیلم آب یخ
لوح تقدیر و جایزه نقدی / علی محمد خادمی/فیلم جهیزیه
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ عادل تبریزی/ فیلم من قدیمی هستم
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /انجمن سینمای جوان آبادان/ فیلم به رنگ آب
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ محمد نجاریان/ عوارض خروج

فیلم مستند:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محسن حاج‌کرمی/فیلم ایرانی نداریم
تقدیر ویژه:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده / محسن مقصودی/مجموعه اثر ثریا
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ علی قادری‌آفراندن
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدیو حمایت از تولید اثر در آینده /بهرو ملبوس باف/ فیلم اقتصاد در بوق کارخانه
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ وحید فرجی/ غزال ایرانی