حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید محتوا در فضای مجازی

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید محتوا در فضای مجازی

بهترین راه‌کار عملیاتی برون‌رفت از تهدیدات فضای مجازی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید محتوا در این فضا است.
عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سنندج گفت: فضای مجازی ابزاری است که هم در اختیار ما و هم دشمنانمان قرار دارد و قطعا نمی‌توانیم از این فضا استفاده نکنیم.
زاهدی با بیان این‌که بیشترین تهدیدات فضای مجازی در حوزه فرهنگی است، عنوان کرد: نوع مقابله ما هم با تهدیدات فرهنگی فضای مجازی باید از نوع فرهنگی باشد.
زاهدی گفت: در جاهایی هم که لازم باشد، مقابله امنیتی و انتظامی در ارتباط با برخی از تهدیدات فضای مجازی انجام می شود. استاندار کردستان ادامه داد: در زمان فعلی تمامی فناوری‌ها به ویژه در حوزه فضای مجازی مرتبط در حال تغییر و به‌روز‌رسانی هستند و همین مسئله مقابله با آن را به شیوه‌هایی سخت‌تر کرده است. زاهدی افزود: بهترین راهکار عملیاتی برون‌رفت از تهدیدات فضای مجازی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید محتوا در این فضا است. زاهدی گفت: بازی ایرانی شوفر که توسط شرکتی در کردستان ساخته شده اکنون بیش از ۷۰ کشور دنیا خریدار آن هستند لذا باید از استعدادهای جوانان و نوجوانان برای تولید این گونه آثار استفاده کنیم. زاهدی بیان کرد: زمانی‌که تولید محتوا در فضای مجازی به اقتصاد افراد در این فضا گره زده شود بی‌شک مرتکب جرم و اقدام خلافی نخواهند شد. استاندار کردستان در ارتباط با پیشنهاد تشکیل اتاق فکر فضای مجازی در استان با مسئولیت مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان، گفت: اتاق فکر فرهنگی فضای مجازی باید در استان ایجاد شود و باید مسئولیت آن هم به یکی از دستگاه‌های فرهنگی استان سپرده شود.