فضای‌مجازی بستری مناسب برای توسعه کسب‌و‌کار جوانان

فضای‌مجازی بستری مناسب برای توسعه کسب‌و‌کار جوانان

فضای‌مجازی بستری مناسب و پرسود برای توسعه کسب‌و‌کار جوانان است.
نشست بررسی برنامه توسعه تجارت‌الکترونیک شرکت پست استان در دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمانشاه گفت: مدیریت ارشد استان تمام توان خود را در جهت توسعه و پیشرفت کرمانشاه به کار گرفته و در این راستا به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت‌های بالقوه استان در بخش‌های مختلف جهت رونق بخشیدن به بازار کسب‌و‌کار و ایجاد اشتغال برای جوانان و ایجاد ارزش ‌افزوده بیشتر است.

خسروی گفت: تجارت‌الکترونیک یک تجارت نوپا، کم هزینه و پرسود در کشور ایران است که می‌توان با استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده استان و بسترها و ظرفیت‌های موجود در فضای‌مجازی به این حوزه رونق بخشید.

در ادامه خسروی گفت: در شرایط کنونی بسیاری از کالاهای تولید استان با قیمت نازل به فروش می‌رسند و یا این‌که مجالی برای فروش ندارند. فضای‌مجازی بستری مناسب برای فروش این کالاهای تولیدی است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کرمانشاه، حوزه تجارت‌الکترونیک را یک حوزه مبتنی بر اعتماد و هوش توصیف کرد و گفت: کرمانشاه نیروی انسانی جوان باهوش و تحصیلکرده بسیار دارد و مجموعه‌های مرتبط مانند پست، بانک‌ها، صنعت‌و‌معدن و تجارت نیز می‌توانند این اعتماد را در مردم ایجاد کنند.

خسروی ادامه داد: در این میان مجموعه‌هایی مانند فنی‌و‌حرفه‌ای نیز باید آموزش‌های خود در زمینه تجارت‌الکترونیک به روز کنند.

خسروی گفت: همچنین مجموعه‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت، بازار را تنها در مغازه‌ها و غرفه‌ها نبینند و به تجارت‌الکترونیک و ظرفیت‌های عظیم فضای‌مجازی نیز توجه کنند.

در این نشست گزارش طرح توانمند‌سازی توسعه کسب‌و‌کار در فضای‌مجازی استان ارایه گردید و مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.