fa-IR
مرکز رشد ICT بزرگترین مرکز رشد فناوری‌اطلاعات و ارتباطات در شرق کشور

مرکز رشد ICT بزرگترین مرکز رشد فناوری‌اطلاعات و ارتباطات در شرق کشور

دستیابی به مرجعیت علمی و تخصصی توسعه فناوری‌اطلاعات و کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان حوزه ICT در شرق کشور از چشم انداز های این مرکز می‌باشد.
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم‌و‌فناوری خراسان رضوی گفت : مرکز رشد ICT پارک علم‌و‌فناوری خراسان در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را شروع کرد و درحال حاضر یکی از با سابقه‌ترین و بزرگترین مراکز رشد تخصصی در حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات در کشور می‌باشد که دستیابی به مرجعیت علمی و تخصصی توسعه فناوری‌اطلاعات و کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان این حوزه در شرق کشور چشم انداز این مرکز می‌باشد .

علی جاهدی افزود : از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۱۳۰ شرکت فناور در مرکز رشد ICT پارک علم‌و‌فناوری خراسان رشد پیدا کردند که در حاضر ۴۰ شرکت به شکل جاری  ودر دوره رشد می‌باشند .
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم‌و‌فناوری خراسان رضوی گفت:  پایه‌گذار سبک نوین کارآفرینی در حوزه های IT و رویدادهای ترویج کارآفرینی، برگزاری بیش از ۴۰ همایش ترویج کارآفرینی از جمله استارت‌آپ‌ویکند و ماراتون استارت‌آپی، پایه‌گذاری و موسس نشست‌های تخصصی مختلف بین فعالین صنعت IT از جمله انجمن تخصصی oracle، برگزاری نشست فعالین نرم‌افزارهای موبایلی با عنوان اندرویدی‌ها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کار آفرینی در حوزه IT در دانشگاه‌های استان از دیگر موارد فعالیت مرکز رشد ICT پارک علم‌و‌فناوری خراسان می‌باشد .
جاهدی گفت: در سال گذشته بیش از ۱۵ میلیارد تومان درآمد استارت‌آپ‌های جاری مرکز رشد ICT پارک علم‌و‌فناوری خراسان بوده است که نسبت به سال ۹۳ حدود پنجاه درصد رشد داشتیم که امیدواریم این روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد.