حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های اشتغالزا تشکل‌های مردم‌نهاد ایلام

حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های اشتغالزا تشکل‌های مردم‌نهاد ایلام

صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های کارآفرینی که باعث اشتغال در بین اعضای زیر پوشش سازمان‌های مردم‌نهاد می‌شود و از اختراعات دارای تاییدیه‌های ملی که منجر به تولید محصول خاص می‌شوند حمایت می‌کند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید ایلام جعفر شرفخانی در نشست هم‌اندیشی دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان با مدیران صندوق کارآفرینی امید استان ایلام گفت: به منظور حمایت از طرح‌ها و ایده‌های سازمان‌های مردم‌نهاد تفاهم نامه‌ای بین وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید در سه بخش کارآفرینی، خود‌اشتغالی و سپرده‌گذاری منعقد شده است. شرفخانی گفت: این صندوق با پرداخت تسهیلات مناسب تا سقف یک میلیارد ریال که ۵۰۰ میلیون ریال آن از اختیارات کمیته استان و ۵۰۰ میلیون ریال از اختیارات کمیته ملی است از ایده‌های اشتغال‌زای سمن‌ها (سازمان مردم‌نهاد) حمایت می‌کند. 
مدیر کل اداره ورزش و جوانان ایلام نیز با حمایت از این سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: انعقاد تفاهم‌نامه در این زمینه یک فرصت مناسب است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد و این سازمان‌ها با اعلام برنامه‌های نیازمند حمایت مالی از کمک‌های تسهیلاتی این صندوق بهره‌مند شوند.
بهروز حیدرزاده افزود: این سمن‌ها باید در تمام حوزه‌ها پررنگ باشند و با ورود به بخش آسیب‌های اجتماعی و تحقیق و ارائه ایده‌های نو از حمایت این اداره و استانداری برخوردار شوند.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: یکی از اهداف این تفاهم‌نامه حمایت از طرح‌ها و ایده‌های سازمان‌های مردم‌نهاد با هدف پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال برای ایده‌ها و طرح‌هایی است که با ایجاد کارآفرینی و کسب‌و‌کار و بدون نوبت مورد بررسی قرار گیرند.
محمدرضا تردست افزود: صندوق کارآفرینی امید با ظرفیت مناسب و جدیتی که مدیر این صندوق در بحث حمایت از طرح‌ها و ایده‌های سازمان‌های مردم‌نهاد دارد در حوزه‌های مختلف نسبت به جمعیت استان بیشترین تاثیرگذاری را در زمینه حمایت از طرح‌های اشتغال‌آفرین دارد. نشست هم‌اندیشی دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان با مدیران صندوق کارآفرینی امید استان ایلام و اعضای این سازمان ها ۱۱ دی در فرهنگسرای جوان ایلام برگزار شد.