اجرای ۱۱ درصد «ایده‌تاب» کشور در دانشگاه علمی‌کاربردی ‌خراسان‌رضوی

اجرای ۱۱ درصد «ایده‌تاب» کشور در دانشگاه علمی‌کاربردی ‌خراسان‌رضوی

اجرای ۱۱ درصد «ایده‌تاب» کشور در دانشگاه علمی‌کاربردی ‌خراسان‌رضوی

۱۱ درصد از کل کارگاه‌های ایده‌تاب‌ کشور در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

سلجوقی با بیان این‌که ایده‌تاب یک رویداد کارآفرینی و از جنس باران ایده و یا استارت‌آپ است، گفت: ایده‌تاب یک رویداد چهار روزه است که طی آن تبدیل ایده‌های شرکت‌کنندگان و آمادگی آن برای رویارویی با سرمایه‌گذاران جهت تبدیل ایده به محصول صورت خواهد گرفت و استارت‌آپ در ادامه ایده‌تاب است.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خراسان رضوی گفت: ایده‌تاب رویدادی است که در آن به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیط‌دوستانه به بیان ایده‌های خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده‌پردازی و ارائه ایده، خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا موفق قرار دهند. این رویداد با هدف ترویج هدف نوآوری، خلاقیت، کارآفرینی، تقویت توان ایده‌پردازی،‌ایجاد فرصت شکل‌گیری کسب‌وکار نوپا، تبدیل ایده به ثروت و توسعه نقش دانشگاه علمی‌کاربردی به‌عنوان حامی دانشجویان خلاق و کشور برگزار می‌شود.

رویداد ایده‌تاب دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در سه زمینه صنعت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در سه شهر مشهد، نیشابور و تربت‌حیدریه برگزار شد .

سلجوقی با بیان این‌که ارائه ایده‌ها بر اساس چالش‌ها و نیازهای صنعت درنظرگرفته شده است، ادامه داد: بسیاری از کارگاه‌های ایده‌تاب در مراکز صنعتی برگزار می‌شوند و سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان نیز در آن مراکز حضور دارند.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خراسان رضوی گفت: اکثر پژوهش‌هایی که در دانشگاه ما صورت می‌گیرد، کاربردی هستند،  بنابراین باید ایده‌هایی را ارائه دهیم که در عمل قابلیت اجرا را داشته باشند. زیرا در حالی که نظام آموزشی کشور ما از نوع توانایی‌دهنده یعنی مصرف علم و مهارت‌آموزی است، دانشگاه علمی‌کاربردی جزو دانشگاه‌هایی محسوب می‌شود که بسیاری از ایده‌ها را در جوار صنعت اجرا می‌کند.

محمدجواد سلجوقی ‌رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خراسان رضوی با اعلام این‌که رویداد ایده‌تاب در ۴۰ درصد مراکز علمی‌کاربردی استان اجرا می‌شود، عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خراسان رضوی با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت و ارزش تولید و کارآفرینی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نیز تاکیدات دانشگاه در خصوص استانداردسازی، گسترش و توسعه در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم، رویداد ایده‌تاب را برگزار می‌کند.