fa-IR
جشنواره رویش با هدف برندسازی شهر رشت در سطح ملی و بین‌المللی

جشنواره رویش با هدف برندسازی شهر رشت در سطح ملی و بین‌المللی

نگاه مجموعه مدیریت شهرداری رشت در خصوص برگزاری جشنواره رویش در رشت آشنائی و شناخت شهروندان با ایده خوب و خلاقیت مثبت است.

سید محمدعلی ثابت‌قدم در نشست هم‌اندیشی با اشاره به تاکید بر ضرورت ارتباطات بین‌المللی موجود در راستای تبادلات فرهنگی گفت: شهرداری رشت با تکیه بر رویکرد محله‌محوری اقدام به برقراری رویکردهای ارتباطی از طریق دو رکن رسانه و کارکرد مدیریت شهری نمود.

شهردار رشت با اشاره به فعالیت سرای‌محلات رشت گفت: شهروند با آموزش حقوق‌شهروندی مجاب به برقراری مشارکت اجتماعی خواهد شد.

ثابت‌قدم با تاکید بر راه‌اندازی مرکز خلاقیت در شهر رشت افزود: امروز مرکز خلاقیت شهرداری رشت که برگرفته از سازمان بین‌الملی یونسکو است ایده‌های مبتنی بر نگاه خلاقانه شهروندان را گرفته و از آن‌ها در راستای توسعه شهر گام بر می‌دارد.

ثابت‌قدم با بیان اینکه خلاقیت هندسی پذیر نیست گفت: نگاه مجموعه مدیریت شهرداری رشت در خصوص برگزاری جشنواره رویش در رشت آشنایی شهروندان و شناخت شهروندان با ایده خوب و خلاقیت مثبت است.

شهردار رشت گفت: شهری که می‌خواهد مشارکت معنادار داشته باشد باید دارای شهروندانی خلاق و ایده‌پرداز باشد.

ثابت‌قدم از آمادگی شهر رشت برای برگزاری جشنواره رویش در سال آتی خبرداد و گفت: نگاه شهرداری رشت در راستای جشنواره رویش، اخذ ایده از کف‌خیابان و ارائه آن به دانشجویان و نخبگان جهت پرورندان ایده است، لذا امید است با برگزاری جشنواره‌ها در شهر رشت به دید کلان جغرافیا در عرصه مشارکت اجتماعی دست یافت.

ثابت‌قدم هفته پژوهش را بهترین زمان برگزاری این جشنواره خواند و گفت : هدف اصلی در برگزاری جشنواره رویش در شهر رشت برند سازی این شهر در سطح ملی و بین‌المللی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نقش موثر دانشجویان در حماسه‌های ملی و تاریخی تصریح کرد: دانشجویان ایران در همه ادوار تاریخ بسیار خوش درخشیدند و ایران دارای نخبگان به نامی در عرصه بین‌المللی است.

فاطمه شیرزاد با اشاره به جایگاه ویژه ایران در خاورمیانه خاطرنشان کرد: جشنواره ملی رویش در پرورش خلاقیت و ایجاد مراکز متعدد کارآفرینی نقش موثری دارد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای‌اسلامی شهر رشت گفت : مجموعه مدیریت شهری شهر رشت به عنوان یک مرکز صاحب‌نظر کمک بسیار زیادی می‌تواند در برگزاری این جشنواره داشته باشد.

فاطمه شیرزاد با اشاره به استقبال مجموعه مدیربت شهری در پذیرش ایده‌های خلاق گفت: چندی پیش حوزه مدیریت شهری شهر رشت با سیاست‌گذاری‌های شورا که نقش زیادی در توسعه و بالندگی شهر دارند اقدام به برگزاری همایش و استارت‌آپ گلدان‌های ترافیکی کردند که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد. در این راستا دو ایده مورد تقدیر و مابقی نیز در سایر حوزه‌ها به کار گرفته شد.

شیرزاد در ادامه گفت: از آن‌جایی که آینده کشورمان به دست دانشجویان امروز رقم خواهد خورد باید زمینه را به گونه‌ای فراهم کرد تا دانشجویان ضمن داشتن بصیرت سیاسی و با ارائه ایده‌های نو علاوه بر توسعه شهر و جامعه، نسبت به شغل و تامین معیشت خود اطمینان حاصل کند.